Хакер на прізвисько Johnnie Walker зробив масову розсилку змісту зламаної поштової скриньки одного з працівників Держдепартаменту США. Про це повідомляє сайт американського журналу Foreign Policy.
За непідтвердженою інформацією, посадовець керував розвідувальним підрозділом, у сферу відповідальності якого входила Росія.
Зазначається, що архів містить листування за останні два роки з офіцерами ЦРУ, іншими розвідувальними органами, рейтинговими ЗМІ, недержавними організаціями та міжнародними фондами. При цьому вказується, що зміст листування нібито надає докази того, хто саме стоїть за формуванням порядку денного в багатьох країнах, особливо з нестабільною політичною ситуацією. Кількість адресатів, які могли отримати архів наразі встановлюється.
За даними видання, посадовець обіймає одну з керівних посад в Бюро з розвідки та досліджень Держдепу США, і хоча він є публічною персоною, за вимогами безпеки його особисті дані не розголошуються. Його професійна діяльність і компетенція в питаннях російської політики та організованої злочинності роблять його доволі бажаною мішенню для кіберзлочинців.
Водночас, Державний департамент не підтвердив і не спростував належність поштової скриньки. Повідомлялося, що американська влада добре розуміє, що зловмисники постійно намагаються отримати доступ до пошти державних службовців Сполучених Штатів різного рівня, однак, згідно встановленої внутрішньої політики, жодні такі спроби не обговорюються.
Поки що немає інформації щодо того, хто стоїть за зламом. Однак, за версією Foreign Policy, вперше зміст пошти з’явився на маловідомому кримському інформаційному порталі. Втім, пізніше стаття зникла, а редактор, який територіально перебуває в Донецьку, заперечив зв’язки хакера з РФ і відмовився коментувати подробиці американському виданню.
В той же час експерти з кібербезпеки та розвідки повідомляли, що схожі атаки проводяться російською стороною постійно, і тому причетність Росії до цього інциденту не буде сюрпризом.
Нагадаємо, центральне управління розвідки США дійшло висновку, що Росія втрутилася в президентські вибори, щоб допомогти Дональду Трампу перемогти. Через це США вислали з країни 35 російських дипломатів і закрили два російських дипломатичних компаунди в Нью-Йорку і Меріленді у відповідь на втручання Росії у вибори у США та утиски американських дипломатів в Москві. Розслідування про ймовірне втручання Росії в проведення минулорічних президентських виборів у США доручили надсекретному відділу ФБР.
Міністерство юстиції США 17 травня призначило спеціального прокурора для розслідування втручання Росії в американські вибори і зв'язків Дональда Трампа з російськими чиновниками. Ним став 72-річний екс-глава ФБР Роберт Мюллер, який вважається незалежною фігурою, що не пов'язана ні з однією з двох провідних політичних партій Сполучених Штатів.