Ердоган анонсував скасування надзвичайного стану в Туреччині

12 Липня 2017, 17:37

Надзвичайний стан в Туреччині, що діє з 16 липня 2016 року у зв'язку зі спробою військових захопити владу в країні, закінчиться найближчим часом. Про це заявив президент країни Реджеп Таїп Ердоган, пише Hurriyet daily news.

"Ми обов'язково закінчимо цю роботу після усунення необхідності в нашій боротьбі з тероризмом. Справа FETÖ (організація Фетуллаха Ґюлена, якого Анкара звинувачує в організації липневого путчу, – ред.) почала набувати свого оформлення, і ми також отримали важливі підстави в боротьбі проти Робочої партії Курдистану. Тому цілком можливо, що надзвичайний стан буде скасовано в недалекому майбутньому, хоча ми вже здійснюємо його в дуже обмеженій області", – сказав Ердоган у своєму виступі перед інвесторами в Анкарі.

Однак президент Туреччини також сказав, що в нинішніх умовах "не може бути й мови" про скасування надзвичайного стану.

"Не може бути й мови про те, щоб зняти надзвичайний стан з усім, що в даний час відбувається. Люди запитують, коли закінчиться дія НС. Він закінчиться, коли ця справа повністю закінчиться", – сказав він.

Нагадаємо, 15 липня 2016 року в Туреччині сталася спроба військового перевороту. Президент країни Реджеп Таїп Ердоган закликав людей вийти на вулицю та завадити силовій спробі зміни влади. У сутичках загинули 190 громадян та 104 заколотники, понад 1,4 тисяч осіб отримали поранення. 

Після  невдалої спроби державного перевороту у Туреччині висунули підозру чи звільнили понад 100 тисяч державних службовців, серед яких учені, вчителі, судді, прокурори і військові. Ще 37 тисяч людей були ув’язнені. Їх обвинувачують у співпраці з релігійним проповідником Фетхуллахом Ґюлленом, якого Анкара вважає натхненником державного перевороту. Сам Гюллен, який проживає у вигнанні у США, відкидає свою причетність і засуджує спробу державного перевороту у Туреччині. За даними низки ЗМІ, розвідка ЄС заперечила причетність Гюлена до спроби перевороту в Туреччині.

Туреччина направила Вашингтону офіційний запит на його видачу, але сам Гюлен свою причетність до організації військового перевороту заперечує, і на батьківщину повертатися відмовляється, тому що побоюється політичних репресій. Прокуратура Туреччини попросила суд засудити Гюлена до 3623 довічних ув'язнень і ще 2923 років в'язниці. Якщо до 5 вересня Гюлен не повернеться в Туреччину, його позбавлять громадянства.