Україні є чим поділитися з НАТО, для якої Київ став би не баластом, а "доданою вартістю". Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін в інтерв`ю австріському виданню Profil.
"НАТО нам близьке і ми для НАТО важливі. Таким чином, ми маємо намір привести себе у відповідність зі стандартами НАТО й бачимо членство як мету. Чим ризикуватиме НАТО, врешті-решт, питання гіпотетичне", – сказав міністр, нагадавши, що президент РФ Владімір Путін хоче дестабілізувати Україну й знищити проект європейської та демократичної країни.
За словами Клімкіна, прийняття України до лав НАТО є альянсу "доданою вартістю". Організація має готуватися до нових викликів і зробити це буде легше з Україною, ніж без неї, переконаний глава українського МЗС. Він зазначив, що Україна довела, що вміє боротися за свою країну і вже не є легкою метою. Йдеться тут не лише про озброєння або досвід віддзеркалення гібридної війни, а й про питання тактики, боєздатність – речі, без яких найсучасніша зброя безсила. "Наші партнери по НАТО можуть багато чому у нас повчитися", – запевнив дипломат.
Клімкін вказав на те, що у момент агресії Росії Україна була позаблоковою державою й де-факто нейтральною. "Цю помилку ми не повторимо", – заявив він, додавши, що Австрія може собі це дозволити, а Україна – ні.
Нагадаємо, Верховна Рада 8 червня прийняла законопроект про відновлення курсу України на членство в НАТО. У квітні президент України Петро Порошенко затвердив річну національну програму під егідою комісії Україна-НАТО на 2017 рік.
У липні 2016 року Порошенко заявляв, що питання членства України в НАТО українці вирішать після проведення реформ в країні. У свою чергу, генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг тоді наголосив, що питання про членство України в НАТО наразі не стоїть на порядку денному. У червні 2017-го президент сказав, що Україні зарано подавати заявку на членство в НАТО, насамперед потрібно виконати всі вимоги й відповідати критеріям.