Сенатори США домовилися щодо законопроекту про посилення санкцій проти Росії

13 Червня 2017, 08:12

Сенатори США 12 червня оголосили про двопартійну угоду щодо законопроекту, який передбачає нові санкції проти Росії через її втручання в президентські вибори у США, водночас законодавчо закріплюючи і нинішні санкції через агресію Росії в Україні.

Демократи і республіканці з комітету із міжнародних відносин і банківського комітету погодилися з поправкою, яка додаватиметься до законопроекту про санкції щодо Ірану, який також накладе на Росію нові санкції через порушення прав людини і надання зброї уряду президента Сирії Башара аль-Асада.

Щодо санкцій, пов’язаних із виборами, то вони будуть стосуватися «осіб, які здійснюють зловмисну кіберактивність від імені уряду Росії», йдеться в короткому поясненні до законопроекту.

Двопартійна поправка також передбачає застосування існуючих санкцій, введених відповідно до президентського указу, за умови, що Конгрес зможе розглянути і потенційно заблокувати будь-які спроби Білого дому пом’якшити такі санкції стосовно Росії.

«Кодифікуючи існуючі санкції і вимагаючи від Конгресу перегляду будь-якого рішення послабити чи посилити їх, ми гарантуємо, що Сполучені Штати продовжать карати президента Владіміра Путіна за його нерозумні й дестабілізуючі дії», – сказав лідер демократів у Сенаті Чак Шумер. Він додав, що нові санкції також відправлять Росії від Вашингтона «потужну і двопартійну заяву».

Очікується, що поправка буде проголосована разом із законопроектом про санкції щодо Ірану вже цього тижня.

Нагадаємо, центральне управління розвідки США дійшло висновку, що Росія втрутилася в президентські вибори, щоб допомогти Дональду Трампу перемогти. Через це США вислали з країни 35 російських дипломатів і закрили два російських дипломатичних компаунди в Нью-Йорку і Меріленді у відповідь на втручання Росії у вибори у США та утиски американських дипломатів в Москві. Розслідування про ймовірне втручання Росії в проведення минулорічних президентських виборів у США доручили надсекретному відділу ФБР.

Міністерство юстиції США 17 травня призначило спеціального прокурора для розслідування втручання Росії в американські вибори і зв'язків Дональда Трампа з російськими чиновниками. Ним став 72-річний екс-глава ФБР Роберт Мюллер, який вважається незалежною фігурою, що не пов'язана ні з однією з двох провідних політичних партій Сполучених Штатів.

США, Європейський союз та інші країни «Групи семи» скоординовано наклали санкції щодо низки пов’язаних із владою Росії фізичних і юридичних осіб, а також щодо деяких секторів російської економіки кількома пакетами. Чинність цих санкцій періодично продовжують через агресію Москви проти України у Криму й на частині Донбасу. Лідери країн «Групи семи» на саміті наприкінці травня також висловили готовність запровадити нові санкції стосовно Росії, якщо вона й надалі не виконуватиме своїх зобов’язань щодо України за мінськими домовленостями.