У Туреччині затримали главу місцевого відділення Amnesty International

7 Червня 2017, 14:29

Юрист Танер Килич з турецького представництва правозахисної організації Amnesty International був затриманий правоохоронними органами у власному будинку вранці 7 червня за підозрою в причетності до угруповання проповідника Фетхуллах Гюлена, якого Анкара звинувачує у спробі організації держперевороту. Про це повідомляє агентство Reuters.

Крім Кіліча були затримані ще 22 юриста, що працювали в Ізмірі. В Amnesty International засудили затримання свого представника. «Танер Килич довгий час захищав свободу, яку тепер намагаються розтоптати», – йдеться в офіційній заяві організації.

Килич очолив турецький підрозділ Amnesty International в 2014 році. Він не раз критикував нинішній уряд країни. При цьому правозахисна організація заявила, що поки немає підстав говорити про те, що затримання Кіліча є ударом по самій Amnesty.

Нагадаємо, 15 липня у Туреччині сталася спроба військового перевороту. Президент країни Реджеп Таїп Ердоган закликав людей вийти на вулицю та завадити силовій спробі зміни влади. У сутичках загинули 190 громадян та 104 заколотники, понад 1,4 тисяч осіб отримали поранення. 

Після  невдалої спроби державного перевороту у Туреччині висунули підозру чи звільнили понад 100 тисяч державних службовців, серед яких учені, вчителі, судді, прокурори і військові. Ще 37 тисяч людей були ув’язнені. Їх обвинувачують у співпраці з релігійним проповідником Фетхуллахом Ґюлленом, якого Анкара вважає натхненником державного перевороту.

Сам Гюллен, який проживає у вигнанні у США, відкидає свою причетність і засуджує спробу державного перевороту у Туреччині. За даними низки ЗМІ, розвідка ЄС заперечила причетність Гюлена до спроби перевороту в Туреччині.

Туреччина направила Вашингтону офіційний запит на його видачу, але сам Гюлен свою причетність до організації військового перевороту заперечує, і на батьківщину повертатися відмовляється, тому що побоюється політичних репресій. Прокуратура Туреччини попросила суд засудити Гюлена до 3623 довічних ув'язнень і ще 2923 років в'язниці. Якщо до 5 вересня Гюлен не повернеться в Туреччину, його позбавлять громадянства.