Адміністрація президента США Дональда Трампа наприкінці березня обговорювала зняття санкцій з російської нафтової галузі, повідомляє видання Daily Beast з посиланням на колишніх співробітників Білого дому. Такий крок пояснювався тим, що зниження продуктивності компаній з Росії шкодило економіці США.
Проти зняття санкцій виступив Державний департамент, представники якого вказували, що одностороння відмова від обмежень на адресу Росії, навпаки, зашкодить американській нафтовій галузі. Там підкреслювали, що єдиною умовою для скасування санкцій повинно бути «припинення Росією окупації України, в тому числі Криму».
Видання підкреслює, що на користь зняття санкцій виступав у першу чергу стратег Ради національної безпеки США Кевін Харрінгтон. Він проаналізував вплив обмежень на російську економіку і дійшов до висновку, що ніякого серйозного збитку вони не завдають. «Він вважав, що якщо санкції не шкодять Росії, то сенсу в них немає», – заявив співрозмовник Daily Beast.
Однак Державний департамент навів свої аргументи на користь збереження режиму санкцій. У зовнішньополітичному відомстві пояснили, що якщо в односторонньому порядку зняти обмеження з Росії, то потім буде складно умовити інші країни вжити жорстких заходів щодо, наприклад, Ірану або КНДР. Крім цього Держдеп вказав на те, що Росія є конкурентом США на нафтовому ринку і робить все можливе для боротьби з американськими компаніями, які займаються видобутком сланцевої нафти.
2 червня видання Yahoo News з посиланням на інформовані джерела, які підтверджує американський дипломат, координатор департаменту США щодо санкційної політики Деніел Фрід, що Трамп мав намір зняти санкції з Росії відразу після інавгурації, в січні. Однак проти цього виступив Державний департамент, співробітники якого знайшли союзників в конгресі. В результаті в палату представників конгресу внесли законопроект, який дозволить накласти вето на зняття економічних обмежень з Росії.