Київська міська державна адміністрація розглядає можливість вимушеного підвищення вартості проїзду в наземному транспорті і в метро на 1 грн. Відповідно до прес-релізу адміністрації, такі заходи необхідні для "виживання муніципальних столичних підприємств, що надають послуги з перевезення громадян".
У повідомленні наголошується, що останнім часом істотно змінилися чинники, на які міська адміністрація не має впливу, а саме: ціна на електроенергію зросла майже в 4,6 рази, на державному рівні в 2,6 рази збільшено мінімальну заробітну плату, також зросла вартість пального, води і запчастин.
"Збільшення тарифів дозволить покрити лише витрати на електроенергію і компенсувати витрати на заробітну плату працівникам. По суті, місто встановлює тариф "виживання", – сказав заступник голови КМДА Микола Поворозник.
За його словами, склалася вкрай важка ситуація, коли для забезпечення функціонування транспортної системи столиці КМДА змушена збільшити тариф на проїзд в міському транспорті.
"Ми розуміємо, в якій складній ситуації опинилися кияни, як боляче це може вдарити по бюджетах сімей, тому за дорученням мера Віталія Кличка міська адміністрація розробила низку заходів, які допоможуть захистити інтереси киян. По-перше, ми зберігаємо пільги для всіх соціально-вразливих категорій населення. По-друге, є завдання залишити транспортні послуги диференційованими з нинішньою системою знижок. Третє і головне, кияни заплатять лише одну гривню, а залишок різниці в тарифах, велика її частина буде відшкодована за рахунок міського бюджету", – зазначив Поворозник.
Таким чином, одна поїздка в наземному транспорті (трамваї, тролейбусі, автобусі і фунікулері) буде коштувати 4 грн. У метрополітені вартість разового проїзду планується встановити на рівні 5 грн, за пластиковою карткою – від 4,50 в залежності від кількості поїздок, а за проїзними квитками – від 3,87 грн в залежності від типу проїзного. Тариф на проїзд у міській електричці становитиме 5 грн за одну поїздку.
Заступник голови КМДА зазначив, що безкоштовний проїзд всіх пільгових категорій населення буде збережений.
Він також повідомив, що до кінця року планується введення електронного квитка на всі види громадського транспорту. Це дозволить оптимізувати облік пасажирів і змінити підходи до оплати проїзду.
Нагадаємо, що востаннє тарифи на проїзд в комунальному громадському транспорті Києва (без урахування маршруток) підвищувалися в лютому 2015 року.
У січні 2017-го, коли приватні перевізники підняли ціни на проїзд у маршрутках, у КМДА запевнили, що тарифи на проїзд у комунальних тролейбусах, трамваях та автобусах залишаться незмінними.