У Туреччині, в неділю, 21 травня, "Партія справедливості та розвитку" (AKP) проводить з'їзд, на якому, як очікується, оберуть голову партії, а саме нинішнього президента Реджепа Таїпа Ердогана, оскільки він є єдиним кандидатом на цю посаду, повіомляють ЗМІ.
Зазначається, що Ердоган належав до засновників AKP у 2001 році і очолював її до 2014 року, коли був вимушений позбутися партійності – за актуальним на той час турецьким законодавством.
За наявними даними, згідно зі змінами до конституції, затвердженими за результатами референдуму, президент країни більше не зобов'язаний відмовлятися від членства у партії чи від керівництва політсилою.
Повідомляється, що досі лідером партії був соратник Ердогана прем'єр-міністр Біналі Їлдирим.
За інформацією, попри те, що Ердогану доведеться позбутися титулу лідера партії, він має залишитися очільником уряду. Утім, після нових виборів, запланованих на 2019 рік, цю посаду все одно скасують, а вся повнота влади очільника уряду перейде до президента.
Читайте також: Референдум у Туреччині: як, чому і за що проголосували турки
Організатори з'їзду AKP очікують, що на нього прибуде до 100 тисяч прихильників політичної сили із кожної з 81 провінцій Туреччини. Понад півтори тисячі автобусів перевозять учасників з'їзду до Анкари.
Нагадаємо, 21 травня в Туреччині автобус, який перевозив делегатів позачергового конгресу правлячої турецької партії, потрапив в дорожньо-транспорту пригоду, 32 людини отримали поранення.
Раніше представники ОБСЄ заявили, що референдум щодо розширення повноважень президента Туреччини було проведено за умов нерівних можливостей, які отримали прихильники і противники поправок до конституції.
Як повідомлялося, 16 квітня в Туреччині пройшов референдум щодо посилення повноважень президента Ердогана. Відповідні зміни до конституції схвалили трохи більше 51% тих, хто проголосував. Після закінчення голосування опозиційна турецька Республіканська народна партія заявила про намір оскаржити результати референдуму і вимагає перерахунку 60% голосів. Жителі трьох найбільших міст Туреччини – Стамбул, Анкара та Ізміра – проголосували проти конституційних змін.