У акціях до 9 травня по всій Україні взяли участь близько 600 тисяч учасників. Про це повідомив директор департаменту комунікації МВС України Артем Шевченко на брифінгу у вівторок в Києві.
"В цілому в акціях по всій країні взяли участь … майже 600 тис. громадян. Це досить велика цифра, і забезпечити громадську безпеку було нелегко", – сказав він.
Він підкреслив, що правопорядок у країні 9 травня забезпечували понад 30 тис. поліцейських і 1700 військовослужбовців Національної гвардії.
За його словами, в цілому у вівторок в Україні пройшло близько 1700 заходів.
Шевченко зазначив, що в цілому правоохоронці впоралися із забезпеченням правопорядку в країні. Також вдалося, завдяки профілактичній роботі, звести до мінімуму використання забороненої символіки на акціях 9 травня.
- Дивіться фоторепортаж: Марші й протести 9 травня в Києві
"На жаль, не вдалося в цьому році обійтися без порушень громадського порядку, без зіткнень … Такі зіткнення були в Києві, в Дніпрі, Одесі, Запоріжжі. Більш-менш все спокійно пройшло на західній Україні, в Донецькій і Луганській областях", – додав Шевченко.
"За підсумком сьогоднішнього дня, в даний момент – це не остаточні цифри, оскільки ще йдуть за деякими випадками процесуальні дії – були запрошені і доставлені у відділення поліції понад півсотні громадян. Найбільше в Києві – близько 30, в Дніпрі, Одесі", – розповів Шевченко.
За його словами, в ході зіткнень були травмовані восьмеро правоохоронців і близько 15 учасників акцій.
"Зараз ще в різних відділеннях поліції йдуть певні процесуальні дії, коли вони завершаться, ми зможемо сказати, які були прийняті процесуальні рішення. У якихось випадках вже винесено протоколи про адміністративні правопорушення, в деяких випадках це будуть кримінальні провадження", – розповів директор департаменту.
- Читайте репортаж: 9 травня у Києві: «безсмертні» проти прапора
Як зазначається на сайті Нацполіції, станом на 14:00 розпочато два кримінальні провадження за ст. 342 (Опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу, державному виконавцю, приватному виконавцю, члену громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовцеві, уповноваженій особі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб) та ст. 296 (Хуліганство) Кримінального кодексу України.
Нагадаємо, 9 травня у Києві на вулиці Мазепи поліція заблокувала офіс організації «Добровольчий рух ОУН», яка планувала завадити проведенню акції "Безсмертний полк". Згодом у поліції заявили про перші затримання та поранення правоохоронця у центрі Києва. Також біля Вічного вогню у столиці сталася бійка між учасниками маршу "Безсмертний полк" і активістами. Президент України Петро Порошенко назвав акцію «Безсмертний полк» взірцем витонченої політичної спекуляції на почуттях людей.
Загалом у Києві, за останніми даними, затримали 30 людей, які "чинили опір правоохоронцям і використовували заборонену символіку".