Керівництво компанії Facebook, що управляє однойменною соцмережею, опублікувало інструкцію з виявлення недостовірних новин. Відповідні рекомендації поширила низка найбільших британських газет, зокрема, Times, Guardian, Telegraph, а також безкоштовне видання Metro. Схожа інформаця від соцмережі раніше була розміщені у французьких і німецьких газетах.
В інструкції наголошується, що потрібно уважно перевіряти джерела публікацій, скептично ставитися до гучних заголовків, перевіряти докази і дати. У перелік порад також входить звертати увагу на сумнівні інтернет-адреси, тон публікації і оброблені фотографії. Крім того, Facebook видалятиме фіктивні профілі та припинить піднімати популярність публікацій, які демонструють ознаки неправдоподібності.
Повністю список порад щодо виявлення фейковий новин виглядає так:
– Ставтеся до заголовків зі скепсисом;
– Уважно дивіться на URL;
– Шукайте першоджерело;
– Звертайте увагу на незвичайне форматування;
– Зверніть увагу на фотографії;
– Перевіряйте дати;
– Перевіряйте докази;
– Шукайте інші повідомлення по темі;
– Чи не жарт ця історія?
– Деякі фейковий замітки – свідома сатира.
У Великій Британії на початку червня відбудуться дострокові вибори в парламент, оголошені прем'єр-міністром Терезою Мей. Facebook після передвиборної кампанії в США, яка супроводжувалася недостовірними публікаціями в ЗМІ, оголосив "війну" фейковим новинам у всьому світі і залучив до співпраці різні американські, німецькі та французькі компанії, що займаються перевіркою інформації.
Нагадаємо, представництво Євросоюзу в Україні оприлюднило відеоінструкцію з послідовністю дій для визначення прокремлівських тролів у соціальних мережах.