Хімічна зброя, яку застосували у провінції Ідліб в Сирії могла бути радянського виробництва, і призначалася для проведення хімічних атак. Про це заявили в понеділок, 1 травня, в організації Human Rights Watch (HRW) у своїй доповіді.
У звіті спростовуються заяви Москви і Дамаска про те, що причиною загибелі близько 100 людей від отруєння зарином у провінції Ідліб могло стати потрапляння бомби в склад із токсичними речовинами.
У матеріалі йдеться, що фотографії і відеозаписи, зроблені в Хан-Шейхуні, свідчать про те, що там, імовірно, були використані авіаційні бомби радянського виробництва, які спеціально створили для доставки зарину.
Зазначається, що це могли бути бомби ХАБ-250 або ХАБ-500.
- Читайте також: Світ про хімічну атаку в Сирії: Осуд – лише пустослів’я
На уламках із провінції Ідліб, зображення яких наводить правозахисна організація, видно зелене маркування, яке наносилося саме на подібні боєприпаси. Схожі на ХАБ-250 та інші уламки бомби виявлені місцевими мешканцями.
Також HRW стверджує, що з грудня 2016 року сирійська армія щонайменше чотири рази використовувала авіабомби з отруйними речовинами та розпорошувала гази з гелікоптерів.
Нагадаємо, 26 квітня спецслужби Франції підтвердили використання Асадом хімічної зброї в Ідлібі. Окрім того, організація із заборони хімічної зброї підтвердила застосування зарину під час хімічної атаки в Сирії.
Уряд президента Сирії Башара Асада заперечує використання хімічної зброї і звинувачує повстанців у застосуванні забороненого озброєння. Водночас розслідування, проведене під керівництвом ООН, засвідчило, що сирійські урядові сили використовували хлор як зброю щонайменше тричі між 2014 і 2015 роками.
Представник Великої Британії при ООН Метью Райкрофт заявив, що британські експерти виявили зарин, або речовину, схожу на зарин, в зразках, взятих з місця смертельної атаки в Сирії.