Соціальна мережа Facebook відповіла відмовою на чотири запити Росії про надання даних користувачів. Про це повідомляє Роскомсвобода.
"З липня по грудень 2016 року Facebook отримав від російської влади 4 запити на розкриття даних і на все відповів відмовою, при цьому на вимогу Роскомнагляду соцмережа обмежила доступ до 121 матеріалу", – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що за друге півріччя 2016 року соцмережа отримала в цілому 64 279 запитів від урядів різних країн з вимогою надати дані про користувачів. У порівнянні з першою половиною 2016 року, кількість запитів збільшилася на 9%.
Переважна кількість запитів припадає на США, і 83,46% з них були Фейсбуком задоволені. Також в масовому порядку цікавилися акаунтами своїх громадян Франція, Велика Британія, Індія, Німеччина, Бразилія, Італія, Пакистан і Польща (всі ці країни робили запити на тисячу і більше акаунтів своїх громадян), і відсоток задоволення їхніх запитів був також високий, як і у випадку зі Сполученими Штатами.
"Росія зажадала дані про чотирьох користувачів, але навіть про них Facebook вирішив не повідомляти жодної інформації владі. Компанія не пояснює, з яких причин було прийняте дане рішення. Також не повідомляється, яка інформація цікавила російську владу", – констатує "Роскомсвобода".
За словами представників компанії, левова частка всіх запитів у світі пов'язана з кримінальними злочинами, такими як пограбування і викрадення. В основному влади запитують базову інформацію про абонента, наприклад, його ім'я, контент облікового запису, дані про IP-адресу і як довго він є користувачем соцмережі.
Попередні випадки подачі російською владою запитів на розкриття даних користувачів також ні до чого не призводили – Facebook відмовлявся їх надавати, але при цьому теж погоджувався обмежувати доступ до матеріалів, які порушували російське законодавство.
Раніше Facebook закрив близько 30 тисяч акаунтів із неправдивими новинами про вибори у Франції.