Одеська поліція суттєво просунулася у розслідуванні подій 2 травня 2014 року, під час яких загинули 48 людей і понад 200 отримали поранення, повідомив начальник Головного управління Нацполіціі в Одеській області Дмитро Головін у п'ятницю, 28 квітня, на брифінгу.
За його словами, нова слідча група, вже третя за рахунком, зробила з початку 2017 року більше, ніж було зроблено за весь 2016 рік.
Зокрема, були наведені відомості про те, що на даний час розслідуванням подій 2 травня займаються 10 слідчих і п'ять оперативних працівників. За останні чотири місяці були опитані понад 70 свідків. Для розслідування були призначені дві нові експертизи – хімічна і судово-балістична. Було повідомлено про підозру трьом учасникам подій, після чого їх оголосили у розшук.
Зазначається, що один з учасників подій 2 травня був затриманий і нині перебуває під вартою.
- Читайте також: Одеса. 2 травня. В очікуванні вибуху
Загалом, за даними Головіна, підозрюваними у цій справі проходять 14 осіб, вони перебувають в розшуку. Також у слідства є інтерес щодо дій 27 осіб – учасників подій на Грецькій площі і 50 осіб – учасників подій на Куликовому полі. Однак питання про кваліфікацію їхніх дій і оголошенні їм підозр поки не вирішене. Серед потерпілих встановлено особи 111 людей, інші особи з 212 потерпілих не встановлені в зв'язку з тим, що в медичних установах вони називалися вигаданими іменами.
Окрім того, заступник глави Нацполіціі України – начальник слідчого управління Олександр Вакуленко повідомив, що пожежно-технічна експертиза підтвердила, що причиною такої великої кількості загиблих у Будинку профспілок на Куликовому полі стала бездіяльність пожежних. У цьому контексті він зазначив, що стосовно трьох працівників Головного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій в Одеській області справу вже передали до Приморського районного суду Одеси, а ще двоє фігурантів – екс-глава ГУ ДСНС в області Володимир Боделан і його перший заступник Руслан Великий перебувають у розшуку.
Нагадаємо, в Одесі 2 травня 2014 року відбулися сутички між сепаратистами і проукраїнськими активістами, які намагалися пройтися ходою на підтримку єдності України. В результаті сутичок та пожежі в Будинку профспілок загинули 48 осіб. Слідство встановило, що масові заворушення в Одесі були організовані і навмисне сплановані.
За фактом подій різні правоохоронні органи України почали близько десятка кримінальних проваджень, що стосуються різних фактів. Деякі з них в даний час розглядаються в судах.