В ОБСЄ заявили про низку порушень під час референдуму в Туреччині

17 Квітня 2017, 17:21

Міжнародні спостерігачі від ОБСЄ, які працювали на референдумі в Туреччині, заявили про численні порушення та процедури, що не відповідають міжнародним стандартам. Про це повідомила представниця ОБСЄ Тана де Зулета, передає The Associated Press.

За її словами, рішення турецької виборчої комісії дозволити в якості дійсних бюлетенів такі, що не містять офіційних штампів, не дає гарантій убезпечення від шахрайства.

Також зауважується, що моніторингова група описала низу порушень на референдумі, включаючи передвиборчу кампанію з ухилом на користь голосування «за», залякування кампанії, яка виступає проти розширення президентських повноважень, а також того факту, що питання референдуму не було включене до бюлетеня.

Представниця ОБСЄ підсумувала, що процедури «не дотягували до повного дотримання стандартів», про які заявляла Туреччина.

Читайте також: Референдум у Туреччині: як, чому і за що проголосували турки

Нагадаємо, зміни до конституції Туреччини, які істотно розширюють повноваження президента країни, схвалили трохи більше 51% тих, хто проголосував.

Раніше опозиційна турецька Республіканська народна партія (РНП) заявила про намір оскаржити результати референдуму і вимагає перерахунку 60% голосів. Жителі трьох найбільших міст Туреччини – Стамбул, Анкара та Ізміра – проголосували проти конституційних змін.

Як повідомлялося, 16 квітня в Туреччині пройшов референдум щодо посилення повноважень президента Ердогана. У бюлетенях голосування були вказані зміни до 18 статей Конституції.

читати ще