Після відновлення роботи реєстру НАЗК із сайту зникли понад 200 декларацій працівників Генеральної прокуратури та військових прокуратур. Про це повідомив сайт Bihus.info, посилаючись на аналітиків проекту «Декларації».
Згідно з повідомленням, сайт НАЗК не працював упродовж тижня через технічні роботи.
За даними аналітиків, більшість держслужбовців, чиї декларації наразі приховані, – це працівники ГПУ та військових прокуратур. Серед них, зокрема, заступники головного військового прокурора Віктор Король і Дмитро Борзих, начальник слідчого відділу головної військової прокуратури ГПУ Сергій Личик та військовий прокурор Маріупольського гарнізону Олег Улановський.
Крім того, у списку опинились головний лікар КЛПУ "Міський наркологічний диспансер м. Маріуполя" Олександр Пієнко, спеціаліст Апеляційного суду Київської області Світлана Крініна та декілька працівників соціальних органів.
Із повним списком «зниклих» декларацій, а також копіями цих документів, які були раніше збережені аналітиками проекту «Декларації», можна ознайомитись тут.
Також журналісти повідомляють, що члени НАЗК Руслан Радецький та Олександр Скопич не змогли прокоментувати зникнення документів. Вони заявили, що питаннями роботи ресурсу опікується голова НАЗК Наталія Корчак.
Нагадаємо, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман порадив усім членам Національного агентства з питань запобігання корупції написати заяви про відставку через проблеми в роботі реєстру електронних декларацій. Перед цим Гройсман розкритикував роботу голови НАЗК Наталії Корчак через неможливість налагодити роботу реєстру. У відповідь вона заявила, що відповідальним за роботу реєстру є ДП «Українські спеціальні системи».
Як повідомлялося, Національне агентство з питань запобігання корупції завершило перевірку близько трьох тисяч електронних декларацій.
Нагадаємо, 1 квітня завершився другий етап е-декларування, який почався 1 січня 2017 року, під час якого декларації мали подати усі публічні службовці України – близько 700-800 тисяч службових і посадових осіб, які працюють в органах влади та місцевого самоврядування, у державних та комунальних установах, закладах і організаціях.
Під час першого етапу (з 1 вересня) декларації подавали вищі посадові особи та службовці середнього рівня.