Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв в інтерв'ю, яке опублікували у вівторок, 12 квітня, розповів, що доручив своєму уряду скласти графік переходу казахського алфавіту на латиницю.
У статті Назарбаєв, нагадав, що історично, ще від Середньовіччя, переклад казахської мови на той чи інший алфавіт змінювався з політичних причин.
"До 2025 року всі ділові документи, періодичні видання та книги мають виходити на латиниці. Зараз почнеться велика підготовча робота. Уряд повинен підготувати графік переходу на латиницю", – повідомив Назарбаєв.
За його словами, у молодого покоління новий алфавіт не викличе труднощів, оскільки школярі вчать англійську мову.
Зазначається, що до кінця 2017 після консультацій з науковцями та представниками громадськості повинен бути розроблений єдиний стандарт нового казахського алфавіту.
- Читайте також: Українська літера. Латиниця витісняє кирилицю. Український шрифт просувають на голому ентузіазмі
Окрім того, Назарбаєв сказав, що з 2018 року фахівці повинні приступити до підготовки нових підручників для середніх шкіл. У найближчі два роки повинна проводитися організація і методична робота.
Він підкреслив, що в період адаптації до нового алфавіту буде, як і раніше, використовуватися кирилиця.
Нагадаємо, ще у 2013 році Назарбаєв закликав казахський народ зберегти російську мову, що нібито послужить благополуччю населення республіки.
Після агресії Росії проти України, у 2015 році Назарбаєв зробив заяву про те, що всі предмети у старших класах школи мають виклати англійською мовою.