Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник розпочав роботу в межах 30-кілометрової Чорнобильської зони відчуження. Про це заявив голова Державного агентства з управління зоною відчуження Віталій Петрук.
За його словами, створення заповідника передбачене указом президента від 2016 року, однак заповідник зареєстрований і почав роботу з 31 березня.
«Державний бюджет 2017 року передбачає кошти для старту заповідника 5 мільйонів гривень. Директором заповідного об’єкту став Тарас Мельничук», – сказав керівник агентства.
За словами Петрука, заповідник охопить територію зони відчуження, за винятком 10-кілометрової охоронної зони ЧАЕС, і матиме на меті збереження природи, наукові дослідження і обмежене відвідування громадянами.
За 2016 рік, за словами керівництва ДАЗВ, кількість відвідувачів, яких привозять до зони турфірми, що співпрацюють з агентством, подвоїлася і сягнула 32 тисяч людей.
Щодо вивчення природи зони, то, за словами Петрука, угоду про це Чорнобильський заповідник уклав з японськими науковцями, що вивчають вплив аварії на АЕС «Фуксіма» на флору та фауну.
Як повідомлялося, президент Петро Порошенко підписав указ про створення Чорнобильського заповідника у квітні 2016 року.
У листопаді над четвертим енергоблоком ЧАЕС встановили Арку, яка накриє старий об'єкт Укриття, під яким знаходяться залишки реактора та машинного відділення.