Питання якісної і сучасної освіти є пріоритетним для України. Про це заявив президент Петро Порошенко під час засідання Національної ради реформ.
«Це ніщо інакше, як проектування та моделювання нашого майбутнього, майбутнього України. Адже воно повною мірою залежить від того, який освітній код буде закладений у наших українських школах нашій українській молоді. Поколінню, яке позбавлене комплексів та забобонів, яке свого часу буде відігравати визначальну роль у розвитку нашої держави», – сказав Порошенко.
За словами президента, близько 10 мільйонів українських громадян зараз навчаються в середній школі, в системі професійно-технічної освіти, у вищий школі.
Читайте також: Школа виживання особистості
«Питання освіти є топ-пріоритетом для нашої держави. Якщо визначати пріоритетність реформ в Україні, то безумовно реформа освіти – є одним із перших пріоритетів», – впевнений він.
Водночас, глава держави наголосив, що набуття базових знань та вмінь, визначення всієї подальшої освітньої траєкторії, формування самої людини відбувається у двох інституціях – у сім’ї, в родині та в школі. Саме тому, надзвичайно важливо, що формування людини як особистості, людини як патріота, який любить свою державу і готовий працювати на неї, відбувається саме в шкільних стінах.
«Україна має розгалужену мережу загальноосвітніх навчальних закладів, успадковану ще від радянських часів. Розгалужена мережа – це плюс. Але точно є й мінуси. Ця розгалужена мережа не відповідає вимогам сучасності», – сказав президент. Він додав, що в сучасній освіті базові знання, з урахуванням розвитку світу, мають оновлюватись. Раніше це відбувалось кожні 50 років, потім – кожні 40 років, потім – кожні 30. Сьогодні це потребує певного оновлення по основним видам науки кожні 5-10 років. І вже старими підручниками, без застосування сучасних інтерактивних методів навчання, ми обійтися не зможемо, зазначив президент.
Читайте також: Українські школярі будуть вивчати історію Криму – В'ятрович
«Тому відчувається великий суспільний запит на реформування насамперед середньої освіти. Нам необхідно забезпечити рівний доступ до якісної освіти всім дітям незалежно від їхнього місця проживання, соціального статусу чи фізичних можливостей», – наголосив глава держави.
«Школа повинна стати не лише джерелом знань, але й навчити наших дітей вчитися, думати, мислити, самостійно приймати рішення. Це є можливо один із найважливіших уроків, якій вони мають винести зі школи. Впевнений, що вони мають орієнтуватися не на накопичення знань, а на їхню практичну реалізацію, практичне застосування», – резюмував він.
Нагадаємо, в грудні 2016 року Кабінет міністрів схвалив концепцію "Нової української школи" з 12-річною освітою, яку запропонувало міністерство освіти.