Усі нелегально встановлені автомобільні газозаправні пункти (АГЗП) у місті Києві демонтують протягом місяця, повідомили у прес-службі Київської міської державної адміністрації у четвер, 30 березня.
За даними КМДА, зараз на території Києва працюють 353 автогазозаправних пункти, які розміщені без будь-яких дозвільних документів, зокрема без декларації про безпеку.
Зазначається, що упродовж місяця всі зазначені об’єкти будуть демонтовані. Єдиними АГЗП, які можуть сьогодні функціонувати, є ті, що входять до складу стаціонарних автозаправних станцій. Іншого оформлення документів в Києві немає.
«АГЗП, які після демонтажу спробують незаконно поновити на відповідних місцях, будуть пріоритетними в повторному демонтажі. Наше основне завдання – безпека містян, і ми не допустимо людських жертв через недбалість певних підприємців!», – підкреслив керівник апарату КМДА Володимир Бондаренко.
Він також повідомив, що з початку року демонтовано 59 АГЗП. Це об’єкти, які розміщувалися біля закладів охорони здоров’я, житлових будинків, об’єктів освіти. У разі виникнення надзвичайної ситуації безпосередня вибухова хвиля від такого балону, який підвішений у повітрі, сягає в радіусі 200 метрів, а розліт уламків – 500 метрів.
Також він додав, що для узаконення кожного з цих автомобільних газозаправних пунктів має бути відведення земельної ділянки, декларація про готовність об’єкту до експлуатації і декларація безпеки, яка має подаватися до Державної служби України з надзвичайних ситуацій та до Київської міської державної адміністрації. Станом на сьогодні в КМДА немає жодної декларації про безпеку та документів на відведення земельної ділянки під АГЗП.
- Читайте також: У Tesla Motors запланували відкриття двох заправок в Україні
Повідомляється, що демонтаж автогазозаправних пунктів проводять цілком законно, спільно з Прокуратурою міста Києва, Національною поліцією України, органами Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
Нагадаємо, 28 січня у Києві викрили та розібрали три нелегальні заправки. На незаконних газозаправних пунктах вилучили понад 22 тонни скрапленого газу.
Як повідомлялося, у вересні 2016 року у Києві демонтували газову заправку поряд з ядерним реактором, оскільки заправка працювала без дозвільних документів і була розміщена впритул до працюючої тягової підстанції. А в червні 2016 року Київський міський голова відзвітував про закриття 50 незаконних газових заправок у столиці.