Українські активісти запропонували членам Кабінету Міністрів України розглянути на посаду кандидатів в аудитори Національного антикорупційного комітету трьох іноземних прокурорів, повідомили у прес-службі Центру протидії корупції у вівторок, 21 березня.
Йдеться про американку Марту Борщ – прокурора, яка посадила Павла Лазаренка; Карлоса Кастресану – іспанського прокурора, який посадив за корупцію 150 впливових керманичів Гватемали; та Джованні Кесслера – італійського прокурора та генерального директора Європейського управління боротьби з шахрайством.
У Центрі надали відомості про запропонованих кандидатів.
Марта Борщ – російськомовний американський прокурор, яка 12 років працювала федеральним прокурором у Прокуратурі Північного округу Каліфорнії та домоглася ув’язнення у США колишнього українського прем’єр-міністра Павла Лазаренка.
- Читайте також: У НАБУ запевнили, що мають достатньо доказів проти Насірова
Карлос Кастресана – іспанський прокурор, очолював створену ООН Міжнародну комісію по боротьбі з безкарністю в Гватемалі та запроторив за грати за корупцію 150 впливових керманичів цієї країни: екс-президента Альфонсо Портільо, трьох колишніх міністрів внутрішніх справ, чотирьох з п’яти генералів армії, трьох директорів національної поліції, бізнесменів, конгресменів, наркоторговців та торговці людьми. Аналогом гватемальскьої Комісія в Україні є Національне антикорупційне бюро.
- Читайте також: НАБУ оприлюднило ключові показники своєї роботи
Джованні Кесслер – італійський прокурор та генеральний директор Європейського управління боротьби з шахрайством (ОЛАФ), яке розслідує всі випадки зловживання коштами Євросоюзу, вивчає операційну та фінансову роботу будь-якої інституції чи органу ЄС. На ОЛАФ покладено відповідальність за боротьбу з шахрайством та зловживанням у використанні коштів з бюджету Європейського Союзу. Кандидатура Кесслера була номінована Представництвом ЄС в Україні та рекомендована Уряду Комітетом з питань протидії і запобігання корупції. Також Кессллер входив до конкурсної комісії з відбору директора НАБУ – тоді його присутність забезпечила прозорість роботи комісії та неупередженість її результату.
Нагадаємо, Кабінет Міністрів України почав відбір кандидатури свого представника до складу комісії, яка контролюватиме ефективність діяльності НАБУ і має провести перший в історії України незалежний аудит його роботи від початку створення.
Комітет з питань протидії та запобігання корупції Верховної Ради України рекомендував парламенту кандидатури Найджела Брауна і Роберта Сторча на посаду незалежного аудитора НАБУ.