Туреччина припинила урядові контакти з Нідерландами

14 Березня 2017, 08:32

Турецький уряд у понеділок увечері, 13 березня, ухвалив жорсткі заходи стосовно нідерландських політиків, а саме – урядовці Туреччини вирішили припинити контакти з нідерландським урядом.

Скасовано всі заплановані зустрічі "на рівні міністрів і вище" до того часу, "поки Нідерланди не нададуть компенсацію за те, що вони вчинили", сказав заступник прем'єр-міністра Туреччини Нуман Куртулмус.

Окрім того, міністри вирішили закрити повітряний простір Туреччини для літаків нідерландських дипломатів і заборонити в'їзд до країни послу Нідерландів, який нині перебуває за кордоном.

В'їзд дипломатичному представнику Нідерландів буде заборонено до того часу, поки "умови, які ми поставили, не будуть виконані", зазначив Куртулмус.

Нагадаємо, влада Нідерландів 11 березня скасувала дозвіл на політ для літака міністра закордонних справ Туреччини Мевлюта Чавушоглу, який збирався прилетіти в Роттердам для виступу-агітації для турецького населення за посилення повноважень президента Ердогана з допомогою референдуму. 

У відповідь на це президент Туреччини Ердоган звинуватив Захід в озброєнні терористів​ і назвав голландців "нащадками нацистів" і "фашистами". У свою чергу, прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте різко відреагував на висловлювання Ердогана і назвав його звинувачення безумством.

Туреччина вимагала офіційного вибачення за заборону турецьким міністрам виступати на території турецького консульства в Роттердамі. Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що вибачатися повинна Туреччина. МЗС Нідерландів рекомендувало громадянам своєї країни бути обережними в Туреччині.

Єврокомісія закликала Анкару до поміркованості. Там зазначили, що право дозволяти або забороняти агітаційні виступи турецьких урядовців за кордоном належить державам, де такі виступи плануються. Канцлерка Німеччини Ангела Меркель розкритикувала висловлювання президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана та заявила, що голландці можуть розраховувати на повну підтримку і солідарність Берліна. 

Як повідомлялося, 16 квітня в Туреччині відбудеться референдум щодо конституційних змін, завдяки яким країна може перетворитися на президентську республіку. За це і агітують зараз члени турецького уряду в країнах, де проживає багато їх співвітчизників, які мають право голосу.