У Клімкіна розповіли про три основні напрямки реформування МЗС

6 Березня 2017, 23:59

У 2016 році Міністерство закордонних справ України запровадило новий механізм взаємозв'язку з громадськістю та популяризації України у світі. Про це повідомила речник МЗС України Мар'яна Беца у понеділок, 6 березня.

За її словами, концепція публічної дипломатії вперше цілісно впроваджує в роботу зовнішньополітичні відомства України.

"Створення управління означає впровадження в системі Міністерства публічної дипломатії як нового механізму популяризації України в світі та взаємодії з громадськістю", – сказала Беца.

До основних завдань управління належить розвиток відносин з громадськістю, громадськими організаціями та іноземними медіа. Будуть реалізовуватися іміджеві, культурні та інформаційні проекти України за кордоном. Крім цього, МЗС буде координувати заходи інших органів виконавчої влади у цих сферах.

Спікер МЗС додала, що в лютому міністр закордонних справ Павло Клімкін презентував бачення та напрацювання відомства щодо Українського інституту – організації, яка буде презентувати країну на міжнародній арені.

"Це ідентифікація України – чим є Україна для рядового голландця, грека або бразильця, з чим вона асоціюється, і, звичайно, привабливість нас як країни: практична, туристична, інвестиційна. Це також сприятиме інтеграції нас в контекст не тільки мистецтва і культури, але й науки, освіти та багатьох інших сфер", – цитує спікер МЗС Клімкіна.

Вона підкреслила, що мета діяльності Інституту полягає в тому, щоб поліпшити сприйняття України і підвищити довіру до нашої країни в міжнародному інтелектуальному та культурному середовищі. Контроль за роботою нової установи, а також визначення її засад і пріоритетів ляже на плечі Наглядової ради.

Фінансуватися Інституту буде відбуватись частково з державного бюджету, а також за рахунок благодійних внесків та донорської допомоги.

Частиною реформування Міністерства також є англомовні брифінги речника МЗС України Мар'яни Беци. Метою цього проекту стало донесення позиції України щодо актуальних питань зовнішньої політики для ширшої іноземної аудиторії.

Раніше прем'єр міністр України Володимир Гройсман назвав головні особливості пенсійної реформи.