Трамп звинуватив Росію у порушенні договору з США про ліквідацію ядерних ракет

24 Лютого 2017, 10:30

Російська Федерація розгортає свої ракети наземного базування в порушення Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності. Про це президент США Дональд Трамп повідомив 23 лютого в інтерв'ю Reuters.

"Для мене це дуже важливо", – сказав Трамп. Крім того, президент США заявив, що має намір обговорити це питання на зустрічі з президентом Росії Владіміром Путіним. При цьому, зазначив глава Білого дому, ніяких зустрічей з Путіним поки заплановано не було.

Також Трамп підтвердив намір розширити ядерний арсенал країни і не відставати в цій сфері навіть від дружніх країн. 

"Це було б чудово, це була б мрія – жодної країни з ядерною зброєю. Але якщо вже воно є, то ми хочемо бути по цій частині першими", – заявив Трамп.

Президент США також назвав "односторонньою" угоду з Росією про скорочення та обмеження стратегічних ядерних озброєнь. 

Reuters нагадує, що зараз кількість ядерних зарядів у США і Росії обмежує угода СНО-3 (або New START). Договором передбачено скорочення до лютого 2018 року ядерних боєзарядів до 1550 одиниць, міжконтинентальних балістичних ракет, балістичних ракет підводних човнів і важких бомбардувальників – до 700 одиниць. 

В інтерв'ю Трамп назвав договір "ще однією поганий угодою, на яку пішла країна, будь це СНО-3 або угода з Іраном". "Ми будемо укладати хороші угоди", – пообіцяв він.

Нагадаємо, 15 січня, ще обраний президент США Дональд Трамп в інтерв'ю британській The Times заявив, що погодиться на скасування деяких санкцій, введених США проти Росії, якщо йому вдасться домовитися з Москвою про значне скорочення ядерних озброєнь.

Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні заявила, що європейські санкцій щодо Росії будуть скасовані лише після повного виконання мінськх угод.

Прес-секретар президента Росії Дмітрій Пєсков заявив, що російське керівництво вважає неможливим пов'язувати питання скорочення ядерного потенціалу і скасування санкцій. 

Також додамо, що згідно з новим дослідженням шведського інституту SIPRI, за кількістю ядерних боєголовок у світі Росія і США лідирують з великим відривом.