Колишній політв'язень Геннадій Афанасьєв хоче оскаржити в Конституційному суді Росії норми закону, які дозволяють відправити ув'язненого до віддаленої від дому колонії для відбуття покарання.
За словами Афанасьєва, ще під час ув’язнення в Росії він отримав відповідь від міського суду Сиктивкара республіки Комі від 9 березня 2016 року, в якій визнано неправомірним утримання його далеко від рідного Сімферополя з урахуванням положення 8 статей Європейської конвенції про захист прав людини. Проте представники Федеральної служби виконання покарань подали апеляцію на рішення міського суду Сиктивкара, і ухвала була відмінена.
Читайте також: МЗС залучило Афанасьєва до процесу зі звільнення українських політв'язнів
"Зараз ми подаємо це питання на розгляд Конституційного суду Російської Федерації, тому що така практика в Росії – коли ув’язнених відправляють далеко від дому, наприклад Сєнцов, який перебуває за 13 тисяч кілометрів від місця проживання, – не дає можливості близьким, родичам, друзям відвідувати їх. Що, у свою чергу, не дає можливості виправлення, соціалізації ув’язнених, які прописані законами Російської Федерації, і порушує всі можливі права. Ми створюємо прецедент, через який сподіваємося захистити права тих, хто зараз перебуває в ув'язненні", – сказав Афанасьєв.
Він зазначив, що не бачить шансів позитивного вирішення питання в Конституційному суді Росії, проте відмова цієї інстанції дає право подавати скаргу до Європейського суду з прав людини, що і є метою початого процесу.
Нагадаємо, 14 червня 2016 року між Україною і РФ відбувся обмін ув'язненими за формулою «два на два». Російська сторона передала Києву двох засуджених і помилуваних українців Геннадія Афанасьєва і Юрія Солошенка, українська – передала Москві двох одеських журналістів Олену Гліщинську і Віталія Діденка.
У Росії Афанасьєву інкримінували створення на території Криму терористичної спільноти і засудили у 2015 року до семи років ув'язнення.