Продаж зброї у світі сягнув максимуму з часу закінчення "холодної війни". Про це йдеться в звіті стокгольмського Інституту вивчення проблем миру (SIPRI) про глобальні обсяги експорту озброєнь, опублікованому 20 лютого.
За підрахунками дослідників, обсяг ринку озброєнь в 2012-2016 роках збільшився на 8,4% в порівнянні з попереднім п'ятирічним періодом (2007-2011), при цьому тенденція до його зростання спостерігається після тривалого спаду.
Майже три чверті (74%) міжнародних поставок зброї припадає на п'ятірку найбільших експортерів озброєнь в світі – США, Росію, Китай, Францію і Німеччину. Як і раніше світовим лідером у торгівлі зброєю залишаються США – їх ринкова частка становить 33%. Протягом 2012-2016 років обсяг проданої США зброї збільшився на 21%.
На другому місці серед експортерів зброї – Росія, що охоплює 23% ринку. Третю позицію в рейтингу займає Китай (ринкова частка – 6,2%), який за п'ять років збільшив обсяги продажів озброєнь на 74%. Замикають п'ятірку Франція (6%) і Німеччина (5,6%).
Основними покупцями зброї в світі, згідно зі звітом SIPRI, є резиденти країн Азії та Океанії, а також держав Близького і Середнього Сходу. Лідерами серед імпортерів озброєнь є Індія і Саудівська Аравія.
- Читайте також: Світ перебуває на межі нової «холодної війни» – Штайнмайер
«В цілому продажі зброї досягли найбільших масштабів з часу закінчення холодної війни», – йдеться у висновках звіту Інституту.