NBC: Хронологія подій, що призвели до відставки радника Трампа з нацбезпеки

15 Лютого 2017, 16:34

Прес-секретар Білого дому Шон Спайсер заявив 14 лютого, що президент США Дональд Трамп попросив радника з національної безпеки Майкл Флінн подати у відставку. Це сталося за 18 днів після того, як його поінформовали про те, що Флінн, по суті, обговорював санкції в телефонній розмові з послом Росії.

Телеканал NBC News навів ключові події, що привели до відставки Флінна:

літо 2015 – Флінн вперше зустрічається з Трампом.

грудень 2015 – Флінн здійснив оплачену поїздку в Росію і з'явилася на гала-концерті у пропагандистів Russia Today, де обідав з президентом Росії Владіміром Путіним.

червень 2016 – Російські хакери, що зламали сервери демократичної пратії США, стверджують, що Путін був залучений у процев втручання у вибори.

18 листопада 2016 – Обраний президент Трамп призначає Флінна своїм радником з національної безпеки.

29 грудня 2016 – Адміністрація Обами запровадила санкції проти Росії, вигнавши 35 російських дипломатів і закривши два російських осередки у США. У той же день, Флінн поговорив по телефону з послом Росії Сєргєєм Кисляком.

30 грудня 2016 – Путін каже, що він не буде мстити за санкцій і запрошує дітей з посольства США на різдвяний вечір. Трамп похвалив Путіна за таке рішення.

Через деякий час після 30 грудня 2016 року – ФБР знаходить докази розмови Флінна з Кисляком.

11 січня 2017 – Трамп заперечує те, що його співробітники мали контакти з Росією до виборів, під час кампанії.

12 січня – Оглядач Washington Post перший повідомляє про контакт між Флінном і Кисляком, піднімаючи питання про те, чи обговорювалося питання санкцій.

13 січня – Представник Трампа Шон Спайсер каже, що Флінн не обговорював санкції з послом Росії.

15 січня – Віце-президент Майк Пенс повідомляє телеканалу CBS, що санкції не обговорювалися і ця розмова була випадковою.

19 січня – Представники адміністрації Обами – директор Національної розвідки Джеймс Клеппер, директор ЦРУ Джон Бреннан і виконуючий обов'язки генпрокурора Саллі Йетс – обговорити ситуацію, пов'язану з Флінном.

Вони хочуть попередити команду Трампа про те, що Флінн ввів про свою розмову з послом. Проте директор ФБР Джеймс Комей заборонив це робити, оскільки таке рішення ставить під загрозу його розслідування.

20 січня – Відбувається інавгурація Трампа.

20 січня або 21 – За словами високопоставленого чиновника США ФБР допитало Флінна про контакти з послам в рамках більш широкого розслідування про втручання Росії.

23 січня – На першому прес-брифінгу в Білому домі Спайсер заявив, що Флінн запевнив його: розмова з послом не пов'язана з санкціями.

26 січня – Виконуюча обов'язки генпрокурора США Саллі Йейтс повідомила презставнику Білого дому про телефонний дзвінок Флінна. Білий дім розпочав "вичерпне" розслідування, який включало анкетування Флінна.

30 січня – Трамп звільняє Йейтс за те, що вона відмовилась захищати розпорядження президента США, що тимчасово забороняє в'їзд у країну громадян семи мусульманських країн.

9 лютого – Видання The Washington Post повідомляє з посиланням на колишніх та нинішних чиновників про розмову Флінн, посадові особи підтверджують зміст дискусії на NBC News. 

У цей день Пенс вперше поінформував Департамент юстиції про дзвінок Флінна – через два тижні після Трампа.

10 лютого – Один з помічників радника з нацбезпеки повідомив, що Флінн не може виключити того, що під час розмови обговорювалися санкції.

13 лютого – Радник Трампа стверджує, що Флінн має цілковиту довіру президента. Через кілька годин після цього, Флінн подає у відставку.

14 лютого – Прес-секретар Спайсер розповів, що Трамп попросив Флінна піти у відставку через кризу довіри, а не через порушення закону.

Як пише The Wall Street Journal, після звільнення радника Трампа до Білого дому виникло ще більше питань.