Готовність Заходу зняти санкції з Росії, введені через агресію проти України, в обмін на співпрацю з Кремлем у боротьбі проти "Ісламської держави" на Близькому Сході є не мистецтвом угоди, а мистецтвом капітуляції. Про це пише колишній прем'єр-міністр і екс-голова МЗС Швеції Карл Більдт у колонці для The Washington Post.
"Це не дасть ніяких додаткових переваг у боротьбі з "Ісламською державою", однак призведе до краху політики США і ЄС по відношенню до України. Мінські угоди з важких у виконанні відразу перетворяться в неможливі, конфлікт стане постійним, і ми побачимо, як бойові дії малої інтенсивності перетворяться в ракову пухлину, що роз'їдає безпеку великих частин Європи. Це не відповідає навіть справжнім інтересам Росії", – вважає Більдт.
Він додав, що хоч санкції проти РФ самі по собі і не є життєздатною стратегією, але без них політика щодо Кремля не буде працювати, і скасовувати їх в обмін на співпрацю з Москвою на Близькому Сході не має сенсу.
"Це була б не угода – це було б поразка", – резюмував Більдт.
Нагадаємо, 27 січня низка американських журналістів повідомили з посиланням на джерела, що адміністрація Трампа підготувала законопроект про зняття санкцій з Росії.
Згодом радниця президента США Кілліан Конвей в ефірі Fox News, відповідаючи на питання про те, які теми будуть обговорюватися під час розмови 28 січня між Трампом і президентом Росії Владіміром Путіним, підтвердила цю інформацію.