Журналіст The Economist Едвард Лукас вважає, що президент США Дональд Трамп, який в на питання журналіста про «Путіна-вбивцю» зазначив, що Америка також має у своїй історії багато вбивць, повторив риторичний прийом, який використовував у своїй пропаганді СРСР і тепер застосовує Росія.
«Страшно чути, що прийом Кремлівської пропаганди використав лідер вільного світу. Але це саме те, що президент Дональд Трамп зробив у своєму недавньому інтерв'ю Fox News, в якому він визнав, що Путін був вбивцею, але сказав, що Америка була не така вже невинна і занадто багато вбивць», – пише журналіст.
У своїй колонці під заголовком «Трамп став союзником Путіна у війні Росії проти Заходу» на сайті CNN Лукас нагадав про термін «whataboutism» – «улюбленому методі пропаганди Кремля під час холодної війни». Мова про риторичний прийом, коли у відповідь на ті чи інші звинувачення СРСР вказував на проблеми в західних країнах.
«Здавалося, whataboutism пішов в минуле в 90-е, але з приходом Путіна до влади він повернувся», – стверджує Лукас. «Пропагандистська машина» Росії спеціалізується на поширенні страху, невпевненості і сумніву».
«У всьому світі люди дивляться на Америку як маяк свободи і справедливості. Він встановлює стандарт (хоча іноді і теоретичний), за якими оцінюються інші політичні системи. Це являє собою величезний запас політичного капіталу. Трамп витрачає його з кожним словом, що він вимовляє», – підкреслює журналіст.
Раніше Трамп в інтерв'ю на Fox News заявив, що в світі і в США є багато вбивць, і Америка теж не найбезневинніша країна. Так він прокоментував слова ведучого Білла О'Райлі, який назвав Путіна "вбивцею". Сенатор-республіканець Джон Маккейн різко розкритикував висловлювання Дональда Трампа в інтерв'ю.
Також Трамп заявив, що він сумнівається у причетності Росії до війни на Донбасі, але зізнався, що йому достеменно невідомо про реальну ситуацію і тому ще належить розібратися в тому, що відбувається в Україні.