Опитування продемонструвало, як українці оцінюють свій матеріальний стан

7 Лютого 2017, 16:31

Кожен третій українець заявив про свою бідність, ще 15% опитаних розповіли, що мають достатньо коштів для життя. Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою Рейтинг.

Повідомляється, що серед тих, хто вважає себе бідним, найбільше респондентів зі східних регіонів країни, людей у віці, селян, а також опитаних з поганим станом здоров'я і низьким рівнем освіти.

Половина опитаних оцінюють матеріальний стан своєї сім’ї як задовільний. Трохи менше половини українців оцінюють свої житлово-побутові умови як середні, більше третини – як комфортні, кожен п'ятий як погані.

Читайте також: Дві третини українців виступають проти відновлення СРСР – опитування

42% опитаних вважають, що повністю контролюють своє життя та є вільними у своїх рішеннях, приблизно стільки ж вважають, що вони частково контролюють власне життя. Натомість 19% заявляють, що майже не мають ніякого контролю над власною долею. Найбільше осіб, що заявляли про відсутність контролю над власним життям на Сході, серед осіб старше 50 років, бідних та респондентів із поганим станом здоров’я. 

Лише 18% респондентів оцінюють своє соціальне становище як високе. Половина відносить себе до середнього становища. Натомість чверть вважають, що належать до нижчих прошарків суспільства. Останніх найбільше на Сході, серед старших та серед бідних. 

Близько третини опитаних повністю задоволені своїм життям, приблизно половина – скоріше задоволені, чверть – не задоволені. На Сході останніх майже 40%. Не задоволених життям більше серед тих, кому за 50 років, та респондентів з низьким рівнем достатку. 

Читайте також: Майже 70% громадян назвали рідною мовою українську

82% опитаних вважають, що у разі необхідності можуть отримати емоційну підтримку від інших людей, 9% – мають протилежну думку, 9% – не визначились. 77% заявили, що зможуть отримати фізичну допомогу, 13% – сказали, що не зможуть, 10% – не визначились. На фінансову підтримку розраховують трохи менше – 69%, водночас 20% вважають, що не отримають грошову підтримку і 11% – не визначились.

Опитування проводилося з 1 по 10 грудня 2016 року. Було опитано 1580 осіб з різних регіонів України методом особистого інтерв'ю. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження — не більше 2,5%.