Парламентська асамблея Ради Європи підтримала резолюцію за назвою "напади на журналістів та свободу ЗМІ в Європі", автором проекту якої є український депутат Володимир Ар’єв. На її підтримку проголосувало 110 депутатів, 15 голосів – проти, 9 утрималися, повідомляє з Страсбургу кореспондент "Європейської правди".
Документ закликає російську владу звільнити Романа Сущенка, арештованого через підозри у "шпигунстві". Крім того, ПАРЄ вимагає від російського керівництва зняти обвинувачення у "сепаратизмі" та припинити переслідування українських журналістів у Криму – Ганни Андрієвської, Наталії Кокоріної та Миколи Семени.
У документі підкреслюється, що Асамблея занепокоєна невиконанням Росією вимоги звільнити українського кінорежисера Олега Сенцова, якому був винесений незаконний вирок – 20 років ув’язнення. Резолюція містить також і нагадування про про незаконне закриття окупаційною російською владою у Криму кримськотатарського телеканалу ATR.
Як наголошується у тексті документу, уряди країн-членів Ради Європи повинні активно реагувати на загрози свободи ЗМІ та напади проти журналістів у рамках започаткованої у квітні 2015 року "Платформи забезпечення захисту журналізму та безпеки журналістів".
Також документ містить критику та рекомендації на адресу влади Туреччини, Угорщини, Грузії, Польщі, Греції та зауваження про те, що в Білорусі практично відсутня свобода слова.
Читайте також: Журналістові Сущенку в російському СІЗО не дозволили побачитися з дружиною
Під час обговорення резолюції від представників вірменської делегації звучали звинувачення на адресу Володимира Ар’єва через критику щодо окупованого Вірменією Нагорного Карабаху та через відсутність ключових критичних зауважень на адресу Азербайджану.
За підсумками дискусії до документу додали вимоги та додаткові претензії на адресу Азербайджану. Водночас, ПАРЄ не підтримала пропозиції вірменських депутатів щодо пом’якшення формулювань щодо територій, підконтрольних Єревану. Також асамблея пом’якшила низку формулювань документу щодо тиску на ЗМІ в Грузії, однак зробила жорсткішими формулювання щодо Польщі.
Ухвалений документ не містить претензій на адресу України, натомість відзначає реформи в медіасфері, здійснені Києвом.
Нагадаємо, Роман Сущенко – паризький кореспондент українського інформаційного агентства "Укрінформ", прибув до Росії у приватних справах, перебуваючи у відпустці. Члени Громадської спостережної комісії Москви виявили його 2 жовтня в московському СІЗО "Лефортово". ФСБ назвала Сущенка кадровим розвідником, який нібито збирав відомості про діяльність російських Збройних сил РФ.
У Головному управлінні розвідки Міноборони України назвали цю інформацію фейком. Укрінформ вважає затримання Сущенка спланованою провокацією.
Сущенка внесли в списки Служби безпеки на обмін заручниками.