Порошенко доручив МЗС передати у Міжнародний суд в Гаазі позов проти Росії

16 Січня 2017, 14:44

Президент України Петро Порошенко доручив Міністерству закордонних справ передати позов до Міжнародного суду ООН в Гаазі щодо порушення Росією Конвенції ООН щодо протидії фінансування тероризму та Конвенції щодо ліквідації усіх форм расової дискримінації.

Про це повідомляється на сайті глави держави за підсумками зустрічі з Уповноваженим у справах кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим, заступником Міністра закордонних справ Оленою Зеркаль, заступниками глави АПУ Костянтином Єлісєєвим та Олексієм Філатовим.

«Три роки Російська Федерація брутально порушує міжнародне право, три роки здійснює незаконну анексію Криму, незаконну окупацію Сходу нашої країни на території Донецької та Луганської областей, реалізує політику знищення і дискримінації в Криму», – сказав президент.

Він наголосив, що протягом трьох років російські бойовики скоїли численні терористичні атаки, жертвами яких стали сотні тисяч безвинних людей, які змушені були покинути свої помешкання. Президент нагадав, що близько 1,7 млн українців є тимчасово переміщеними особами.

«Ті, хто залишився і в Криму, і на Донбасі зазнають тортур та переслідувань. Забороняється діяльність Меджлісу кримськотатарського народу та скоються інші злочини, які не можуть залишатися безкарними», –  сказав Петро Порошенко. 

При цьому він нагадав про численні злочини, які були скоєні терористами проти мирного населення в Маріуполі, Волновасі, Краматорську та збитий бойовиками літак рейсу МН-17.

Цей позов відбувається в рамках Конвенції щодо протидії фінансування тероризму. «Це була довга і копітка робота. Було проведено багато сесій та направлена велика кількість нот»,  – сказав президент. Всього в рамках цього позову було проведено 5 засідань і направлено 45 нот.

Порошенко також зазначив, що тримає на контролі попередні позови проти Росії, зокрема про порушення нею міжнародного морського права.

«Україна порушує питання про притягнення до відповідальності за незаконну конфіскацію Росією українського майна, українських родовищ, захоплення українських платформ, перешкоди рибальству, завдання екологічних збитків та інші процеси, які заподіяли шкода Україні в анексованому Криму й окупованому Донбасі», – сказано в повідомленні.

Раніше Міжнародний кримінальний суд кваліфікував анексію Криму як міжнародний збройний конфлікт між Україною і Росією.