Спеціалізована антикорупційна прокуратура спрямувала до суду справу про зловживання на заводі "Електроважмаш". Про це у Facebook повідомив глава САП Назар Холодницький.
«Детективами НАБ України під процесуальним керівництвом прокурорів САП закінчено досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно службових осіб харківського державного підприємства завод «Електроважмаш», які зловживаючи службовим становищем заподіяли державі тяжкі наслідки. Так, упродовж 2015 року посадовцями підприємства здійснено реалізацію продукції з використанням підконтрольних господарюючих суб’єктів у спосіб, що дозволив мінімізувати доходи державного підприємства та одержати неправомірну вигоду в сумі понад 37 млн гривень», – розповів Холодницький.
Він нагадав, що за результатами розслідування до кримінальної відповідальності за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України притягнуто колишнього заступника директора заводу зі стратегії та маркетингу, який був одним із основних фігурантів злочинної змови. Ще одного співучасника злочинної схеми оголошено в розшук.
«Як виявилось господарська діяльність великих державних підприємств в нашій державі дозволяє нечистим на руку особам з числа топ-менеджерів незаконно наживатися та отримувати надприбутки. А щоб не привертати увагу правоохоронців такі розпорядники державного майна забезпечили державному підприємству отримання лише мінімального прибутку від проведеної оборудки. 26.12.2016 обвинуваченому та його захисникам відкрито матеріали досудового розслідування та обвинувальний акт скеровано до суду», – додав Холодницький.
Нагадаємо, екс-працівника державного підприємства «Електроважмаш» Романа Довгого детективи НАБУ затримали 8 листопада. У бюро повідомили про викриття схеми, за якою службові особи «Електроважмашу» за попередньою змовою з керівниками двох підставних компаній у період від 2014 до 2015 року продали електродвигун постійного струму фактично за собівартістю (1,39 мільйона гривень) з подальшим перепродажем його за ринковою ціною до Казахстану – за понад 3 мільйони доларів США. За даними НАБУ, у результаті цих дій державне підприємство зазнало збитків на суму 37,2 мільйона гривень.
Окрім Довгого, за даними бюро, про підозру повідомили також керівникові згаданих двох підприємств, однак той, як повідомив прокурор під час нинішнього засідання, виїхав за кордон і не повертається.
Державне підприємство «Електроважмаш» належить до сфери управління Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Воно виробляє обладнання для багатьох видів електростанцій: гідро- та турбогенератори для теплових і атомних електростанцій. Другий основний різновид продукції – тягове обладнання для тепловозів і електровозів.