Офіційні особи Ізраїлю та Пакистану вступили у палку суперечку в соцмережах через фейкову новину, повідомляє The Guardian. У повідомленні було некоректно процитовано заяву колишнього міністра оборони Ізраїлю Моше Яалона, який не виключив можливості ядерного удару по Пакистану через плани Ісламабаду приєднатися до боротьби з бойовиками ІД в Сирії.
Попри те, що приводом послужила вигадана новина, міністр оборони Пакистану Хаваджа Мухаммад Асіф в різкій формі нагадав Ізраїлю, що у його країни є ядерна зброя. "Ізраїлю не варто забувати, що Пакистан взагалі-то теж є ядерною державою", – написав він у Twitter.
Israeli def min threatens nuclear retaliation presuming pak role in Syria against Daesh.Israel forgets Pakistan is a Nuclear state too AH
— Khawaja M. Asif (@KhawajaMAsif) 23 грудня 2016 р.
Незабаром ситуацію прокоментувало ізраїльське міністерство оборони. Воно заявило, що повідомлення, на яке відповів пакистанський міністр, було недостовірним, і що Яалон ніколи не говорив таких слів.
@KhawajaMAsif reports referred to by the Pakistani Def Min are entirely false
— Ministry of Defense (@Israel_MOD) 24 грудня 2016 р.
Ізраїльська газета "Гаарец" вважає, що ретельний аналіз міг би допомогти пакистанській стороні зрозуміти рівень недостовірності інформації ще до її офіційного спростування з боку міністерства оборони Ізраїлю.
Зокрема, газета звертає увагу на те, що Ізраїль ніколи офіційно не визнавав факт наявності у нього ядерної зброї. Крім того, Ізраїль зайняв нейтральну позицію щодо збройного конфлікту в Сирії і ніяк в ньому не бере участь.
Видання також нагадує, що Яалон покинув посаду міністра оборони ще в травні 2016 року і зараз не є членом уряду. Таким чином, його заяви в будь-якому разі не можна було б вважати офіційною загрозою будь-кому.
В останні місяці фахівці висловлюють все більше занепокоєння значним поширенням фейковий новин через соцмережі. Багато читачів не перевіряють їх і вірять прочитаному, що дозволяє авторам таких новин маніпулювати громадською думкою.
Нагадаємо, російський пранкер опублікував запис фейкового інтерв’ю президента України Петра Порошенка для американського видання New York Times.