За результатами перевірки Генеральним прокурором України Юрієм Луценком Райківської ВК звільнено керівництво цієї колонії. Про це інформує прес-служба облсаної прокуратури.
«Під час перевірки Генеральним прокурором України установлено, що покращення стану законності та додержання конституційних прав в’язнів в установі не відбулося. Я впевнений, що таке становище – наслідок неналежного виконання своїх обов’язків службовими особами кримінально-виконавчої системи в області та відсутності принципової і наполегливої позиції прокурорів», – зауважив прокурор області Любомир Війтович.
Керівник обласного відомства піддав критиці споглядальну позицію посадових осіб пенітенціарної установи та своїх підлеглих, які обґрунтовували неналежний стан законності в установі недостатнім бюджетним фінансуванням.
На нараді також заслухали звіти та пояснення керівництва Райківської виправної колонії № 73 та управління ДПтС України в області.
Прокурор області підкреслив, що захист прав, свобод і законних інтересів в'язнів означає, що вони можуть бути обмежені лише вироком суду і тільки у тій мірі, в якій це передбачено кримінальним, кримінально-виконавчим законодавством. Інші права та свободи ув’язнених підлягають охороні і захисту нарівні з усіма іншими громадянами України.
Ситуація перебуває на контролі в Генерального прокурора України, вирішено питання постачання ліків до медичної частини колонії.
У Міністерстві юстиції України було прийнято рішення про звільнення керівництва Райківської виправної колонії №73 управління ДПтС України в Житомирській області із займаних посад.
Нагадаємо, Генеральний прокурор України Юрій Луценко 10 грудня без попередження відвідав Райківську виправну колонію №73 Бердичівського району Житомирської області. Через виявлені порушення і неналежні умови відкрито кримінальне провадження проти керівництва колонії. «Жах. 500 засуджених. В лазні нема води. Їжу готують прямо в цеху, де рубають дрова. В штрафному ізоляторі немає скла у вікнах, теж немає води. У медпункті майже немєа ліків. Вартість дня в кімнаті побачень – 700 грн. Доступ до телефонного зв'язку не організований. Держкар'єр, який має заробляти для покращення умов – під контролем ТОВ з депутатським дахом», – повідомив тоді Луценко. «Жах. 500 засуджених. В лазні нема води. Їжу готують прямо в цеху, де рубають дрова. В штрафному ізоляторі немає скла у вікнах, теж немає води. У медпункті майже немєа ліків. Вартість дня в кімнаті побачень – 700 грн. Доступ до телефонного зв'язку не організований. Держкар'єр, який має заробляти для покращення умов – під контролем ТОВ з депутатським дахом», – повідомив тоді Луценко.