У ГПУ шукають свідків у справі про катастрофу МН17 і пропонують їм гарантії безпеки. Про це заявив перший заступник генерального прокурора України Дмитро Сторожук.
"Ті відомості, які нам нададуть свідки, будуть впливати на кінцеве прийняття рішення. Тому для Міжнародної спільної слідчої групи дуже важливі відповіді на ці питання, хто з цих 100 людей, яку роль грав, хто транспортував, хто супроводжував, просто давав координати, хто приймав рішення про місце дислокації. Від цього залежить рівень відповідальності тієї чи іншої особи", – розповів Сторожук.
На сьогоднішній день, за словами Сторожука, ГПУ дуже цікавить ідентифікація осіб: так званого Андрія Івановича з позивним "Оріон" і Миколи Федоровича з позивним "Дельфін".
"Ми встановили цих людей, хто вони такі. Є короткий фрагмент, який ми легалізували, оприлюднили, щоб встановити повні імена цих осіб та інформацію щодо їх можливого місцезнаходження. Міжнародна слідча група на сьогоднішній день звернулася до усього суспільства для отримання цієї інформації. Це свідчить про те, що ми відкриті. Для того, щоб люди, які мають цю інформацію, тому що ми розуміємо, в яких умовах відбувався цей злочин, ми розуміємо, яка відповідальність, і дана інформація може загрожувати життю свідків, Міжнародна слідча група запевняє всіх, що в кожній країні, що входить до неї, установлюється програма по захисту свідків. Це питання обговорюється абсолютно засекречено, дається можливість установки різних методів допиту, він може відбуватися на території іншої країни, застосовуватися приховування самого свідка, захищеність його особисто. Також розглядається питання про надання захисту як для нього особисто, так і для членів його сім'ї з усіма витікаючими обставинами. Щоб люди, які могли надати цю інформацію, не хвилювалися за своє життя, здоров'я і переслідування", – заявив заступник генпрокурора.
Раніше повідомлялось, що міжнародна слідча група щодо катастрофи МН17 буде просити Міжнародний кримінальний суд розглядати цей злочин як наслідок державної зради екс-президента України Віктора Януковича.
Нагадаємо, 28 вересня міжнародна слідча група, до якої входять представники 5 країн – Нідердандів, Австралії, Малайзії, Бельгії та України, оприлюдила доповідь щодо катастрофи малайзійського «Боїнга» рейсу MH17.
Відповідно до результатів розслідування, «Боїнг» було збито ракетою з «Бука», який доставили з Росії. Також слідчі встановили запуск був здійснений з контрольованої російськими бойовиками території.
Напередодні доповіді у Росії спростували свою ж версію катастрофи рейсу МН17, визнавши, що в районі катастрофи MH17 не спостерігалося ніяких сторонніх об'єктів, які могли стати причиною руйнування лайнера.