Державне науково-дослідницьке судно «Искатель» виявило на Одещині великі поклади газу — щонайменше 40 млрд кубометрів на площі 7 тисяч метрів квадратних Північно-західного шельфу Чорного моря. Про це йдеться у повідомленні Державної служби геології та надр України.
Згідно з повідомленням, експедиція закінчила перший етап морських робіт на Північно-західному шельфі Чорного моря (в межах Кілійського-Зміїного уступу та Криловського прогину).
Читайте також: В Україні достатньо газу для успішного проходження опалювального сезону – Нафтогаз
За словами виконувача обов'язки керівника Держгеонадр Миколи Бояркіна, 40 млрд кубометрів — це наймінімальніші цифри, які можна було назвати, адже лише на двох обстежених ділянках згаданої площі в 7 тис. м квадратних вже знайдено близько 35 млрд кубометрів газу.
«Ще залишається обстежити шість ділянок, на яких запаси також дуже значні», — заявив Бояркін.
Він додав, що ця ділянка шельфу Чорного моря вважається найперспективнішою.
Зазначимо, Державна служба геології та надр України продовжить сейсморозвідувальні і геохімічні роботи в межах Кілійсько-Зміїного уступу і Криловського в наступному році. Ділянка геофізичних досліджень, на якій будуть продовжувати працювати науковці — 6770км2. В адміністративному відношенні вона примикає до південної частини Одеської області, глибини моря 10 – 45м, площа робіт включає острів Зміїний.
Раніше повідомлялося, що на Львівщині знайшли нові поклади природного газу.