Уряд збільшив фінансування на лікування ВІЛ та туберкульозу на 140% – Розенко

7 Грудня 2016, 09:22

Український уряд вирішив збільшити фінансування програм з лікування ВІЛ та туберкульозу на 140%. Про це заявив віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко на засіданні Координаційної ради Об’єднаної програми ООН з питань ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС) у Женеві.

"Незважаючи на глибоку економічну кризу в 2014-2015 роках та військову агресію Росії, уряд України прийняв безпрецедентне рішення про збільшення державного фінансування програми лікування ВІЛ на 140% і програми лікування туберкульозу – теж на 140%", – сказав Розенко.

"Цей крок та активна участь міжнародних донорів дозволять нам підвищити чисельність пацієнтів, які будуть отримувати антиретровірусні препарати у 2017 році, майже вдвічі, що є основною передумовою для досягнення цілей "90-90-90", – наголосив він.

Розраховують, що збільшення обсягів державних закупівель антиретровірусних препаратів стане поворотним моментом під час переходу від донорського фінансування до державного. Наразі, за словами Розенка, ведеться розробка проекту національної стратегії сталого розвитку після поступової відмови від фінансування донорів.

"Хоча ми і сподіваємося зберегти донорів ще на деякий короткий час в Україні, ця стратегія буде готова вчасно і забезпечить плавний перехід", – наголосив він.

"Ми вважаємо, що зусилля, яких докладає уряд, дозволять нам досягти цілей стратегії ЮНЕЙДС "90-90-90" у встановлені терміни і Україна триматиме свої лідерські позиції в боротьбі з епідемією ВІЛ у Східній Європі та Центральній Азії", – зазначив Розенко.

Зазначимо, принцип "90-90-90" передбачає, що 90% обстежених мають бути інформовані про свою хворобу; з них 90% мають отримувати специфічну антиретровірусну терапію; серед тих, хто отримує лікування, 90% мають досягти низького рівня вірусного навантаження, який унеможливлює передачу інфекції іншим.

Нагадаємо, за 2016 рік зареєстровано 13 381 новий випадок ВІЛ-інфекції (з них 2 349 дітей до 14 років).