Європейський політичний істеблішмент зазнав нової поразки, намагаючись стримати наступ популістських рухів, які виступають проти еліт.
Про це пише Washington Post, коментуючи рішення прем'єр-міністра Італії Маттео Ренці піти у відставку після того, як італійці не підтримали на референдумі його конституційні ініціативи.
Втім, на думку видання, відставка Ренцо ще не означає приходу до влади популістів, адже правоцентристська «Демократична партія» домінує в парламенті.
Проте багато залежатиме від процесу формування нового уряду, а також від того, як популістські і євроскептичні партії скористаються результатами референдуму.
Проти Ренці виступила партія «Рух п'яти зірок», яка вела натхненну кампанію проти реформ, об'єднавшись з силами, які не зовсім поділяють її погляди. Серед союзників були навіть деякі члени «Демократичної партії», яку очолює сам Ренці.
Багато політиків, що представляють істеблішмент, також сумнівалися, чи дійсно мають сенс реформи в той час, коли країна переживає слабке економічне зростання і великий наплив іммігрантів з Африки.
Що буде далі, залежить від президента Серджіо Маттарелли, який має право обрати того, хто сформує новий уряд.
Нагадаємо, згідно з даними екзит-полів, більшість італійців на референдумі висловилися проти змін до Конституції.
Прем'єр-міністр Італії Маттео Ренці визнав результати референдуму і заявив, що подасть у відставку. Провал референдуму в Італії обвалив курс євро.
Замість Ренці уряд країни може очолити один з міністрів.