Західні політики оцінили наслідки від рішення прем’єра Італії піти у відставку

5 Грудня 2016, 16:14

Західні політики із обережністю відреагували на заяву Маттео Ренці щодо рішення подати у відставку з посади прем'єр-міністра Італії після того, як італійці не підтримали на референдумі його конституційні ініціативи. У ЄС переконані, що політична криза в Італії не матиме економічних наслідків для єврозони.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель висловила жаль щодо рішення італійського прем'єра Маттео Ренці піти у відставку. При цьому вона приймає його рішення та запропонувала тісну співпрацю і партнерство наступному уряду Італії.

Міністр фінансів Німеччини Вольфґанґ Шойбле упевнений, що ситуація в Італії не несе загрози Єврозоні. На його думку, Італія повинна далі йти тим економічним та політичним шляхом, який за останні три роки проклав Маттео Ренці. 

Однак очільник німецького зовнішньополітичного відомства Франк-Вальтер Штайнмаєр, зауважив, що результати референдуму "не є позитивним посланням Європі у важкі часи".

Президент Франції Франсуа Олланд з повагою поставився до рішення Ренці піти у відставку. Він також висловив надію, що Італія зможе знайти в собі сили впоратися з виниклою ситуацією.

Лідер французького «Національного фронту» Марін Ле Пен написала у Twitter, що задоволена результатами референдуму. 

«Італійці висловили своє неприйняття Ренці і Євросоюзу. Нам потрібно прийняти до уваги цю спрагу свободи народів і їх прагнення отримати захист», – написала вона.

Колишній міністр фінансів Франції, а зараз єврокомісар з питань економіки П'єр Московісі заявив, що вірить у здатність Італії вибратися з кризи: 

«Це стабільна країна з усталеною системою влади. Я впевнений, що Італія впорається. У Італії одна з найсильніших економік, Італія дуже стабільна, вона нерозривно пов'язана з Європою», – сказав він.

На думку екс-прем'єра і колишнього глави МЗС Швеції Карла Більдта, з боку Ренці було «величезною помилкою» прив'язувати референдум до своєї персони і свого уряду.

«Помилково розглядати підсумки референдуму лише крізь призму популізму: адже попередній глава уряду Маріо Монті і багато інших теж виступали проти реформи», – написав Більдт у Twitter.

Варто зазначити, що Італія має другий найбільший після Греції рівень заборгованості у Єврозоні.

Нагадаємо, згідно з даними екзит-полів, більшість італійців на референдумі висловилися проти змін до Конституції. 

Прем'єр-міністр Італії Маттео Ренці визнав результати референдуму і заявив, що подасть у відставку. Провал референдуму в Італії обвалив курс євро.

Замість Ренці уряд країни може очолити один з міністрів.