В Україні розкриття злочинів проти журналістів залишається ще не на належному рівні. Про це заявив керівник Головного департаменту інформаційної політики Адміністрації президента України Андрій Жигулін.
"За статистикою, в цьому році 172 кримінальних провадження було зареєстровано за злочини проти журналістів. Від загальної кількості зареєстрованих кримінальних проваджень – а це майже 1,5 млн – це становить 0,02%. І тут ми говоримо про зменшення статистики і в той же час про те, що журналісти звертаються до правоохоронних органів для свого захисту… На жаль, в той же час маємо іншу статистику. Розкриття злочинів проти журналістів залишається ще не на належному рівні. Лише 8% злочинів розкривається. Але з початку 2016 року до суду вже направлено на 75% кримінальних справ більше, ніж це було в попередні роки", – зазначив Жигулін.
Читайте також: У Кривому Розі журналіст звернувся у поліцію, бо йому перешкоджала працювати людина з автоматом
Він запевнив, що зараз жоден виклик з боку журналістів до правоохоронних органів не залишається поза увагою і стан розслідування перебуває на особистому контролі керівництва МВС.
Також Жигулін нагадав, що в Адміністрації президента України існує рада з питань захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова. Вона була створена указом президента на початку цього року. До її складу запросили як самих журналістів, так і представників СБУ, МВС, прокуратури.
Він додав також, що наприкінці жовтня обговорювалося питання захисту журналістів – а саме, що треба зробити, щоб український журналіст, працюючи як в зоні АТО, так і з владою, почував себе безпечним.
"Було проведено переговори з департаментом Ради Європи, і вже на наступний рік, скоріш за все, буде запроваджено спеціальний проект для України щодо захисту журналістів. В даному випадку має бути співпраця як журналістської сфери, так і правоохоронних органів, які мають відгукуватися на цю велику проблему", – сказав Жигулін.
Читайте також: "Репортери без кордонів" опублікували новий список "ворогів преси"