Влада Канади в рамках політики здійснення тиску на Росію через ситуацію в Україні ввела санкції відносно ще 15 осіб, в тому числі шістьох депутатів Держдуми від Криму. Про це повідомляється на сайті канадського МЗС.
У список потрапили депутати Держдуми, обрані від Криму і Севастополя, – колишній віце-прем'єр республіки Руслан Бальбек, колишні віце-спікери Держради Костянтин Бахарєв і Андрій Козенко, а також Світлана Савченко, Павло Шпер і Дмитро Бєлік. Крім того, в переліку згадані Анна Анюхина, Світлана Бородуліна, Валентин Демидов, Ірина Ківік, Михайло Назаров, Віктор Палагін, Дмитро Полонський, Олег Шаповалов і Андрій Васюта.
Як зазначається, рішення було прийняте «для підтримки необхідного тиску на Росію, поки вона повністю не буде дотримуватися своїх міжнародних зобов'язань щодо України».
Фігуранти списку охарактеризовані як «особи, що мають відношення до сепаратизму». Відносно них починає діяти заборона на в'їзд до Канади, а їхні активи, якщо є в канадській юрисдикції, підлягають заморожуванню.
Пояснюється, що ці санкції були введені у відповідь на вибори в Держдуму, які пройшли 18 вересня. «Канада не підтримує законність або підсумки цих виборів, проведених на окупованому Кримському півострові, так само як вона ніколи не визнає законною анексію Росією української Автономної Республіки Крим та міста Севастополя», – підкреслюється в відомстві.
Також вказується, що рішення про розширення санкцій, прийняте в координації з партнерами, «є ефективним способом наполегливо заявити, що разом з США і Євросоюзом підтримується єдність у відповідь на дії Росії на Україні».
Нові санкційні заходи Канади також введені з метою для підтримки ефективності існуючих санкцій, і, найголовніше, щоб підтримувати тиск на Росію для того, щоб вона виконала свої зобов'язання по мінських угодах, підкреслюється в повідомленні МЗС.
Раніше санкції проти "кримських депутатів" Держдуми РФ ввела Швейцарія.
Як повідомлялося, Сполучені Штати Америки додали шістьох кримських представників, обраних до парламенту Росії, до санкційного списку за підтримку ними незаконної анексії Росією української території в 2014 році.
8 листопада міністри фінансів ЄС домовилися про введення нових адресних санкцій проти так званих кримських чиновників. Таким чином, Брюссель розширив санкції, введені в 2014 році після захоплення РФ Криму.