Нацбанк України продовжує поступово пом'якшувати тимчасові обмеження на валютному ринку з огляду на наявність сприятливих умов на міжбанківському валютному ринку. Цього разу послаблення зроблено для банків та їх клієнтів, повідомляє прес-служба регулятор.
Зазначається, що НБУ дозволив уповноваженим банкам здійснювати на фондових біржах власні операції з похідними фінансовими інструментами (деривативами), базовим активом яких є іноземна валюта або її курс.
У Нацбанку пояснили, що це розширить перелік доступних операцій з іноземною валютою, надасть можливість хеджувати валютні ризики, а отже, зменшить тиск на міжбанківський валютний ринок.
Також, НБУ дозволив банкам-учасникам міжнародних платіжних систем купувати та перераховувати інвалюту на підставі індивідуальних ліцензій НБУ, якщо метою є розміщення гарантійного депозиту в інвалюті на рахунках міжнародних платіжних систем за межами України.
"Сьогодні юридичні особи можуть купувати та перераховувати на підставі індивідуальної ліцензії інвалюту на суму не більше 50 тис. доларів США в еквіваленті протягом календарного місяця. Завдяки цьому кроку банки зможуть виконувати свої зобов’язання перед міжнародними платіжними системами та забезпечувати для клієнтів проведення розрахунків з використанням платіжних карток міжнародних платіжних систем (VISA, MasterCard)", – пояснив регулятор.
Крім того, НБУ встановив єдиний для всіх банків строк приведення загальної довгої відкритої валютної позиції у відповідність до значення встановленого ліміту.
Також, регулятор розширив можливості для клієнтів банків-резидентів купувати валюту на міжбанківському ринку.
Сьогодні вони можуть проводити такі операції лише за умови, що залишок власних коштів в іноземній валюті менший ніж 25 тис. доларів (в еквіваленті), йдеться в повідомленні.
"НБУ розширив перелік винятків, які не враховуються до такого залишку. Відтепер при його розрахунку до уваги не будуть братися кошти, які ще є на рахунку клієнта, але будуть використовуватися в день купівлі інвалюти для здійснення платежів на підставі тих платіжних доручень, які не потребують включення до відповідних реєстрів. Так само до залишку не будуть враховуватися кошти, які разом з купленою валютою будуть використані для виконання зобов’язань за операціями з імпорту товарів", пояснили в Нацбанку.
Нагадаємо, раніше Національний банк України доповнив список підстав для відмови в наданні банкам та відкликання ліцензій на здійснення валютних операцій.