Нацагентство з питань запобігання корупції створило інфографіку про обмеження в отриманні подарунків для депутатів та чиновників.
Такі особи зазначені в пунктах 1, 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та прирівняні до них особи).
Зокрема, дозволяється отримувати ділові подарунки у грошових межах, визначених законом "Про запобігання корупції" (але не від підлеглих і не регулярно від однієї особи чи групи осіб); подарунки і вигляді загальнодоступних знижок, виграшів, призів тощо; подарунки від близьких осіб; подарунки подарунки, не дорожчі за одну мінімальну зарплату; сукупна вартість подарунків від особи чи групи осіб протягом року не повинна перевищувати двох прожиткових мінімумів.
- Читайте також: Нові органи. Як працюють НАЗК, НАБУ та інші
Забороняється безпосередньо або через інших осіб вимагати, просити чи одержувати подарунки від юридичих чи фізичних осіб у зв'язку зі здійсненням діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування; якщо особа, яка дарує, перебуває в підпорядкуванні особи, яка отримує подарунок.
В Україні завершився перший етап е-декларування. Станом на 9 листопада надійшло близько 106 тис. електронних декларацій українських політиків і чиновників. До Єдиного державного реєстру декларацій посадовців станом на 10 листопада подали 20 155 виправлених декларацій.
Громадянська мережа ОПОРА підрахувала, що можновладці задекларували грошових активів у розмірі майже 12 млрд у гривневому еквіваленті. ГПУ заявила, перевірить сплату податків нардепами із готівкових коштів, які задекларували понад 100 тисяч доларів готівки.