Верховна Рада України дозволила Національній раді з питань телебачення і радіомовлення застосовувати штрафні санкції до порушників законодавства. За закон №4815 "Про внесення змін до закону України" Про телебачення і радіомовлення "щодо удосконалення процедури застосування санкцій Національною радою" (№4815) проголосували 236 народних депутатів на пленарному засіданні у вівторок.
"Мова йде про можливості Національної ради з питань телебачення і радіомовлення накладати санкції на теле-, радіомовників, які зараз передбачені законодавством", – сказала глава парламентського комітету з питань інформаційної політики та свободи слова Вікторія Сюмар ("Народний фронт") в ході обговорення законопроекту.
Вона зазначила, що сьогодні Нацрада має можливість винести попередження, "два попередження означає фактично позбавлення ліцензії".
За словами народного депутата, в законопроекті йдеться про можливість Нацради накладати штраф.
"Більш того, якщо після штрафу кампанія не повторює цього порушення, цей штраф протягом року ліквідується і зауваження, власне кажучи, попередження не застосовується до цієї телерадіокомпанії", – пояснила Сюмар.
Вона підкреслила, що закон дає можливість національному регулятору впливати на інформаційний простір України, щоб в ньому було якомога менше таких явищ, як сепаратизм, який іноді трапляється ефірі.
"За кожне порушення і за кожну скаргу Нацрада тепер матиме можливість реагувати накладенням штрафу, а ми з вами зможемо завдяки цим законом промоніторити ефективність діяльності Національної ради", – заявила Сюмар.
Нагадаємо, раніше повідомлялось, що Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланову перевірку телеканалу «Україна» у зв’язку з численними зверненнями громадян щодо трансляції мовником 66 серії серіалу «Не зарікайся». Перевірка пов'язана зі скандалом, який виник навколо серіалу «Не зарікайся». На думку деяких глядачів, в серіалі позитивно зображують проросійських бойовиків, в той час як українських бійців і представників влади в серіалі називають «украми», «купкою фашистів» та «кривавою хунтою».
Пізніше Нацрада після декількох годин розгляду питання і дискусії прийняла рішення оголосити попередження телеканалу "Україна".