Український уряд планує з 2017 року відновити програму інформування суспільства про НАТО. Про це під час зустрічі з представниками української громади у Варшаві заявила у вівторок віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.
"Ми хочемо з 2017 року відновити програму інформування суспільства в Україні про те, що таке НАТО", – зазначила вона.
Климпуш-Цинцадзе нагадала, що раніше подібна програма в Україні вже була, але вона "цілком свідомо робилася для галочки". Як приклад віце-прем'єр назвала показ на телеканалах інформаційних фільмів про НАТО пізно вночі, коли їх ніхто вже не дивився.
Чиновник додала, що для реалізації цієї програми будуть залучатися донорські кошти.
- Читайте також: Чи близько до стандартів НАТО?
Вона також зазначила, що на сьогодні більше половини українського суспільства підтримує членство країни в НАТО і це набагато більше, ніж кілька років тому.
Втім, за її словами, це скоріше емоційна підтримка в світі захисту від російської агресії, ніж свідомий вибір.
"А потрібно переконувати, що Альянс – це набагато ширше, ніж військово-політичний блок, це величезний науковий, ціннісний, виробничий компонент", – підкреслила Климпуш-Цинцадзе.
Віце-прем'єр зазначила, що українці перестали "опускати очі", коли мова йде про членство країни в НАТО.
"Той рівень співпраці, який у нас зараз є з союзниками і Альянсом безпосередньо не менший ніж той, що передбачає ПДЧ (План дій щодо членства в НАТО)", – зазначила чиновник.
Вона додала, що хоча це і не ПДЧ, але фактично здійснюється надзвичайно серйозна реформа Збройних сил, сектору безпеки і оборони України для того, щоб бути взаємосумісними з силами НАТО не тільки за стандартами, а й за мисленням.
Нагадаємо, в липні державний секретар США Джон Керрі заявив, що офіційний Вашингтон готовий вітати нових членів в НАТО, коли вони будуть готові, а Україну чекає ще велика робота в проведенні відповідних реформ. У вересні в Київ приїхав новий координатор програми професійної підготовки Україна-НАТО Марчін Кожіел, щоб оцінити стан та перспективи цієї програми.