Інститут космічних досліджень NASA повідомив, що вересень 2016 року на Землі виявився найспекотнішим за всі 136 років метеорологічних спостережень.
При цьому попереднім рекордсменом був вересень 2014 року.
Починаючи з минулої осені, середньомісячні температури оновлювали рекорди кожен місяць, перевищуючи норму на 1-1,5 градуса Цельсія. Особливо високі температури були в перші п'ять місяців 2016 року і в серпні, коли типові температури в Арктиці і в деяких регіонах Росії перевищували норму на 5-9 градусів. В середині літа цей тренд пішов на спад, і вчені очікували, що він може припинитися у вересні або жовтні.
Як зазначається, однією з головних причин поточних кліматичних аномалій і надвисоких температур в цьому році, крім несподівано сильного феномена Ель-Ніньо в Тихому океані, є людина. В кінці травня частка вуглекислого газу в атмосфері остаточно переступила через психологічну позначку в 400 часток на мільйон.
Зміни в характері Ель-Ніньо, які зараз фіксують вчені, можуть призупинити це зростання, однак вони вважають, що тренд на аномально високі температури продовжиться і в жовтні.
Нагадаємо, Паризька угода по клімату набуде чинності 4 листопада 2016 року, оскільки її ратифікували щонайменше 55 країн, на які припадає у сукупності мінімум 55 відсотків глобальних викидів парникових газів.
Крім того, представники понад 150 країн світу 15 жовтня на зустрічі в Руанді досягли угоди щодо скорочення використання гідрофторвуглецевих сполук – потужних парникових газів, які використовуються у холодильниках та кондиціонерах.