Київський районний суд Харкова виголосив перший обвинувальний вирок чотирьом учасникам захоплення будівлі Харківської ОДА на початку квітня 2014 року. Про це повідомив начальник відділу прокуратури області Ігор Чуб.
"Двох чоловіків засуджено до 5 років позбавлення волі. Ще двох зловмисників – до 5 років позбавлення волі з іспитовим строком 3 роки", – зазначив прокурор.
За його словами, наразі вирок суду не набув чинності, оскільки триває час на апеляційне оскарження.
"Обвинувальні акти скерували до суду влітку 2014 року. Загалом у кримінальних провадженнях за тими подіями обвинувачуються 64 особи. Інші провадження перебувають на розгляді суду", – додав прокурор.
Нагадаємо, 15 жовтня Порошенко представив нового голову Харківської обласної державної адміністрації Юлію Світличну.
Крім того, під час робочої поїздки до Харківської області президент Петро Порошенко взяв участь у відкритті пам’ятної дошки, присвяченої бійцям спеціального підрозділу Національної гвардії України «Ягуар», які 8 квітня 2014 року звільнили будівлю Харківської ОДА від сепаратистів.
Довідка:
Навесні 2014 року у Харкові здійснювалися організовані і проплачені прихильниками «російської весни» масові акції. Ситуація загострилася 4 квітня, а 6-8 квітня добре керовані групи проросійських прихильників оточили будівлю обласної державної адміністрації і прилеглий квартал, призначили з натовпу «альтернативних депутатів» облради, провели «альтернативну сесію» прямо на сходинках ОДА і проголосили «Харківську народну республіку».
6 квітня 2014 року, під час збройного захоплення сепаратистами будівлі Харківської ОДА Ігор Холод, за наказом керівництва оперативно-пошукового відділу служби карного розшуку Харківського міського управління внутрішніх справ, виконував оперативне завдання по встановленню лідерів бандитських формувань з метою їх подальшого затримання.
Коли озброєний натовп сепаратистів увірвався до кабінету голови облдержадміністрації він побачив, що сепаратисти зірвали Державний Прапор України та намагалися його спалити. Аби не допустити знущання над символом держави, Ігор Холод зумів зберегти стяг та винести його на собі з будівлі обласної державної адміністрації.
Перебуваючи у зоні АТО, Ігор Холод передав прапор у батальйон патрульної служби міліції особливого призначення «Харків-1», в якому він проходив службу як доброволець, на зберігання. Саме цей прапор надихав бійців захищати Волноваху та інші міста.
Патріотами України, разом з Ігорем Холодом, було прийнято рішення про передачу саме цього знамена, як символу Української влади, Верховному Головнокомандуючому Збройних Сил України в знак підтримки ініціатив Президента в Харківській області.