Російський корабель обстріляв північнокорейське судно, є жертви

15 Жовтня 2016, 22:13

Російські прикордонники застосували зброю при затриманні в Японському морі рибопромислового судна, яке йшло під прапором Північної Кореї. Про це повідомила Федеральна служба безпеки РФ.

Зазначається, що інцидент стався в суботу, 15 жовтня, о 05:20 за місцевим часом в Японському морі у винятковій економічній зоні Росії. У повідомленні сказано, що прикордонний сторожовий корабель ПУ ФСБ Росії по Приморському краю зупинив північнокорейське рибопромисловоє судно «Дае Янг 10» для проведення огляду. На борт судна була висаджена оглядова група.

При огляді на судні начебто виявили незаконно добуті водні біоресурси.

"При цьому під час проведення перевірки команда судна поводилася агресивно по відношенню до членів оглядової групи, відмовляючись виконувати їх законні вимоги", – ідеться в повідомленні.

Згодом затримане судно, всупереч вимогам російських прикордонників, почало рух у напрямку до виходу з економічної зони Росії і не реагувало на попереджувальні постріли сторожового російського корабля.

«Для недопущення догляду судна-порушника з розташованими на ньому співробітниками ФСБ Росії в зону КНДР була відкрита стрілянина на ураження по гвинто-рульової групи з великокаліберного кулемета», – йдеться в повідомленні. Дев'ятеро членів екіпажу судна були поранені, згодом один з них помер.

У ФСБ заявили, що під час стрілянини члени команди судна-порушника спробували накинутися на російських правоохоронців. «В результаті протиправних дій команди один з членів оглядової групи прикордонного сторожового корабля отримав поранення голови», – зазначає прес-служба.

У ФСБ також розповіли, що пораненим надана допомога, команда судна-порушника евакуйована на прикордонні кораблі.

Нагадаємо, ФСБ Росії заявила, що запобігла терористичному акту в Криму, який, за даними спецслужби, був організований української розвідкою. У ФСБ стверджують, що затримали громадян як України, так і Росії, а керував цією мережею нібито Панов Євген Олександрович, 1977 року народження. Брат Панова заявив, що його викрали в Запорізькій області і вивезли в окупований Крим для інсценування провокації проти України. Слідчі Національної поліції відкрили кримінальне провадження через викрадення Панова. Згодом Міністерство закордонних справ РФ назвало ім'я другого обвинуваченого в підготовці терактів у Криму – Андрій Захтей.

У Генштабі Збройних сил України назвали такі заяви російської сторони провокацією. У той самий час у Міноборони України зазначили, що подібні заяви з боку ФСБ є нічим іншим, як спробою виправдати передислокацію та агресивні дії військових підрозділів Російської Федерації на території тимчасово окупованого півострова.