Вищий адміністративний суд України залишив у силі постанову Житомирського окружного адміністративного суду про незаконність вилучення 95 га лісу з метою подальшого видобутку титанової руди. Про це повідомляється на сайті прокуратури області.
Зазначається, що Житомирська обласна рада у травні 2015 року вирішила зменшити земельні ділянки, а саме: «вилучення земель лісогосподарського призначення загальною площею 95 га з подальшою зміною їх цільового призначення та використання для видобування титанових руд у Володарськ-Волинському районі за рахунок земель комунальної власності».
Зокрема, в порушення вимог земельного та природоохоронного законодавства, з постійного користування вилучалася значна площа лісу з подальшою передачею для видобування ільменітових руд (оксид титану) товариству з обмеженою відповідальністю, яке, за інформацією ЗМІ, входить до складу компаній Group DF та контролюється відомим бізнесменом (Дмитром Фірташем – ред.).
Прокуратура області рішення обласної ради оскаржила у Житомирському окружному адміністративному суді, який своєю постановою скасував протиправне рішення.
Проте обласна рада подала касаційну скаргу до Вищого адміністративного суду України, яку вищою інстанцією суду не задоволено.
Нагадаємо, раніше глава МВС Арсен Аваков анонсував затримання Фірташа після повернення олігарха в Україну. Після цього Фірташ вирішив відкласти своє повернення в Україну, назвавши дії української влади політичним переслідуванням.
Раніше у ЗМІ повідомили, що Фірташу повернули закордонний паспорт і на початку грудня 2015 року він повернеться в Україну.
Фірташ був арештований в Австрії 12 березня 2014 року за запитом влади США. Земельний суд Відня у кримінальних справах обрав йому запобіжний захід у вигляді екстрадиційного арешту, але погодився звільнити його під заставу в 125 млн євро і зобов'язання не залишати Австрію. 30 квітня 2015 року цей же суд відхилив запит Мін'юсту США про екстрадицію Фірташа в цю країну.
Згодом Фірташ заявив журналістам у Відні про наміри повернутися в Україну.
Наприкінці жовтня 2015 року його адвокати отримали рішення Земельного суду Відня, що нібито давало йому можливість повернутися в Україну.