Вчені NASA отримали повторні докази того, що на поверхні Європи, супутника Юпітера, діють величезні гейзери, що викидають в космос воду. Про це йдеться в офіційному повідомленні, опублікованому на сайті NASA.
На цьому збірному зображенні Європи видно гейзери в нижній лівій частині фотографії
Можливі сліди такого явища вперше зафіксував космічний телескопом Хаббл в 2013 році. Зараз вченим з американського космічного агентства знову вдалося це побачити.
Європа – один з чотирьох найбільших супутників Юпітера. Під її крижаною поверхнею знаходиться величезний океан рідкої води. Вчені вважають, що саме там можуть бути виявлені мікроби – перші живі організми, знайдені за межами Землі.
Останні ознаки водяних гейзерів на Європі виявив телескоп Хаббл, коли супутник пройшов по орбіті між телескопом і Юпітером. Хабблу вдалося побачити сліди гейзерів в ультрафіолетовому діапазоні, а також оптичні спалахи, потенційно пов'язані з їх виверженнями.
Вчені вважають, що струмені гейзерів Європи досягають декількох сотень кілометрів, а потім падають назад на поверхню супутника. Згідно з підрахунками, зробленими в 2013 році, мова може йти про викид кожні вісім хвилин обсягів води, яка могла б заповнити олімпійський басейн.
Нагадаємо, раніше Європейська організація астрономічних досліджень заявила про виявлення планети Проксима b (Proxima b), на якій може бути життя.